Hrozivý debut Pavlenky v Brémách. Jeho soupeř z Ajaxu zkolaboval a je v umělém spánku

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 7. 2017 18:50
Dvacetiletý záložník Ajaxu Abdelhak Nouri zkolaboval v přípravném utkání proti Brémám a vrtulníkem musel být přepraven do nemocnice. Nouri byl stabilizován a je v umělém spánku.
Fotbalisté Ajaxu Amsterdam
Fotbalisté Ajaxu Amsterdam | Foto: Reuters

Hippach (Rakousko) - Dvacetiletý záložník Ajaxu Amsterdam Abdelhak Nouri zkolaboval v přípravném utkání s Werderem Brémy v Rakousku. Podle nizozemského klubu mládežnického fotbalového reprezentanta postihla srdeční zástava.

Nouri byl uveden do umělého spánku, jeho stav je stabilní. Záchranáři přepravili hráče vrtulníkem do nedaleké nemocnice, zápas byl předčasně ukončen.

Mladý fotbalista, který v minulé sezoně debutoval v prvním týmu Ajaxu a odehrál za něj devět ligových zápasů, se bezvládně sesunul na trávník v 70. minutě. Poté, co mu lékař poskytl první pomoc a záchranáři naložili Nouriho do vrtulníku, už hra nepokračovala.

Werder v té době vedl 2:1. První poločas odchytal za Brémy Jiří Pavlenka, čerstvá posila z pražské Slavie, a v 21. minutě inkasoval po střele Matea Cassierry. Po přestávce, kdy se dostal do hry obránce Theo Gebre Selassie, německý celek skóre otočil.

 

Právě se děje

Další zprávy