Hrdina Kadeřábek rozhodl o výhře Hoffenheimu nad Brémami

Aktualizováno 24. 8. 2019 20:36
Souboj českých fotbalových reprezentantů ve druhém kole německé ligy rozhodl tři minuty před koncem gól obránce Pavla Kadeřábka.
Pavel Kadeřábek právě rozhodl o výhře Hoffenheimu.
Pavel Kadeřábek právě rozhodl o výhře Hoffenheimu. | Foto: ČTK

Hoffenheim díky němu zvítězil 3:2 nad Brémami, za které chytal Jiří Pavlenka a v obraně nastoupil Theodor Gebre Selassie.

Prvního vítězství se na druhý pokus dočkal obhájce titulu Bayern, který díky hattricku Roberta Lewandowského uspěl 3:0 na hřišti Schalke. Polský kanonýr se v úvodních dvou kolech trefil pětkrát, když navázal na dva góly z úvodní remízy 2:2 s Herthou Berlín. V bundeslize zaznamenal devátý hattrick, víc jich dalo jen pět hráčů.

Kadeřábek si sedmý gól v bundeslize připsal v 87. minutě po rohovém kopu, Pavlenka se za jeho přesnou hlavičkou pouze ohlédl. Český obránce využil početní výhodu, ve které domácí hráli od 77. minuty poté, co byl po dvou žlutých kartách během osmi minut vyloučen Johannes Eggestein.

V prvním poločase poslal Brémy do vedení Niclas Füllkrug, za domácí po přestávce skóre otočili Ermin Bičakčič a Ihlas Bebou. Werderu se však následně i v oslabení podařilo vyrovnat, čtyři minuty po Eggesteinově vyloučení se prosadil Juja Osako.

Brémy tak i ve druhém utkání nové sezony dostaly tři branky a jsou bez bodu. Jen o bod lépe je na tom Augsburg, který dnes remizoval 1:1 s nováčkem Unionem Berlín.

Brankáře Augsburgu Tomáše Koubka překonal v 80. minutě Sebastian Andersson a hosté nerozhodný výsledek udrželi, přestože posledních sedm minut hráli v deseti. Druhý český reprezentant v Augsburgu stoper Marek Suchý zůstal pouze na lavičce.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Augsburg - Union Berlín 1:1 (60. Vargas - 80. Polter), Düsseldorf - Leverkusen 1:3 (82. Morales - 6. vlastní Baker, 33. Aranguiz, 39. Bellarabi), Hoffenheim - Brémy 3:2 (54. Bičakčič, 59. Bebou, 87. Kadeřábek - 42. Füllkrug, 81. Osako), Mohuč - Mönchengladbach 1:3 (18. Quaison - 72. a 78. Plea, 31. Lainer), Paderborn - Freiburg 1:3 (3. Mamba - 21. Waldschmidt z pen., 40. Petersen, 90. Kwon Čchang-hun), Schalke - Bayern Mnichov 0:3 (20. z pen., 50. a 75. Lewandowski).