Hráči v Brazílii nastoupili k lize v rouškách. River Plate nepustilo na stadion sudí

Fotbalisté Grémia při nástupu k utkání brazilské ligy
Kouč Grémia Renato Portaluppi měl na sobě roušku i při tiskové konferenci po střetnutí.
Protestovalo i slavné River Plate, které odmítlo odehrát sobotní duel argentinské ligy s Atlétikem Tucumán. Klub z Buenos Aires uzavřel stadion a nepustil na něj soupeřovy hráče ani rozhodčí. Zápas musel být odložen.
Duel skončil remízou 2:2.
Hráči včetně trenéra Renata Portaluppiho rouškami při nástupu na trávník protestovali proti pokračování brazilských soutěží navzdory šíření nákazy koronavirem.
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
15. 3. 2020 18:07
Fotbalisté Grémia k dnešnímu zápasu brazilské ligy se Sao Luiz nastoupili s rouškami.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy