Hoffenheim se rozešel s berlínskou Herthou smírně. Na český souboj ale nedošlo

Aktualizováno 17. 9. 2017 21:56
Hoffenheim remizoval na domácím hřišti s Herthou Berlín 1:1. Pavel Kadeřábek odehrál 74 minut, hostující Vladimír Darida poprvé v sezoně na trávníku chyběl.
Andrej Kramarič
Andrej Kramarič | Foto: Reuters

Berlín - Borussia Dortmund se po výhře 5:0 nad Kolínem nad Rýnem vrátila na první místo německé bundesligy o skóre před Hannover. Souboj dvou účastníků Evropské ligy mezi fotbalisty Hoffenheimu a Herthy Berlín skončil nerozhodně 1:1. Vladimír Darida poprvé v sezoně chyběl v základní sestavě Herthy a na hřiště se nedostal ani v průběhu utkání. Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim 74 minut. První výhru v sezoně si připsal Leverkusen, jenž rozstřílel na domácím stadionu Freiburg 4:0. Dva góly si připsal útočník Bayeru Kevin Volland.

Borussia nakročila ke třem bodům už ve druhé minutě, když si na ostrý střílený centr naskočil Philipp a hlavou nasměroval míč do brány. Těsně před poločasem přidal pojistku kapitán Sokratis, jenž se tak z pozice stopera trefil i ve své sedmé bundesligové sezoně.

Dortmund měl i v druhém poločase velkou převahu, která vedla k dalším gólům. V 59. minutě proměnil penaltu nejlepší střelec domácích Aubameyang a o dvě minuty později slavil i další branku. Gabonský kanonýr zaznamenal alespoň jednu trefu proti všem současným bundesligovým týmům. Na 5:0 upravil svou další brankou Philipp.

Borussia pod novým trenérem Peterem Boszem v lize dosud neinkasovala a se skóre 10:0 a deseti body drží první místo v tabulce. Kolín je naopak bez bodu poslední.

V zápase Hoffenheimu s Herthou si v 6. minutě Wagner naskočil na Kramaričův centr od rohového praporku a hlavou poslal domácí celek do vedení. Kramarič se tak podílel na brance svého týmu ve všech čtyřech dosavadních utkáních této bundesligové sezony, celkem si připsal dva góly a dvě asistence.

Do druhého poločasu vstoupila Hertha aktivně a brzy se dočkala vyrovnání. Dudovu ránu ještě dokázal Baumann zlikvidovat, na Essweinovu pohotovou rybičku z 55. minuty už byl ale krátký.

Hoffenheim přišel o stoprocentní bilanci na svém hřišti, s osmi body ze čtyř zápasů však zůstal na pohárových příčkách. Celek z hlavního města nevyhrál potřetí za sebou a figuruje ve středu tabulky.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Hoffenheim - Hertha Berlín 1:1 (6. Wagner - 55. Esswein), Leverkusen - Freiburg 4:0 (21. a 34. Volland, 29. Aranguíz, 86. Brandt), Dortmund - Kolín nad Rýnem 5:0 (2. a 69. Philipp, 59. z pen. a 60. Aubameyang, 45.+1 Sokratis).