Hoffenheim s Kadeřábkem v sestavě utrpěl debakl, dostal doma čtyři góly od Leverkusenu

20. 1. 2018 17:57
Bayer se v německé lize posunul za vedoucí Bayern na druhé místo, Lipsko totiž podlehlo Freiburgu.
Pavel Kadeřábek měl k míči blíž než Julian Baumgartlinger z Leverkusenu, výhru si ale nakonec připsal Bayer | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Lipska prohráli v 19. kole německé ligy ve Freiburgu 1:2 a přišli o druhé místo. Za vedoucí Bayern se posunul Leverkusen, který zvítězil na hřišti Hoffenheimu 4:1.Český reprezentant Pavel Kadeřábek odehrál v dresu poraženého týmu celé utkání. Po vítězství 2:0 nad Augsburgem se dostal na příčky zajišťující účast v Lize mistrů také Mönchengladbach. Záložník Augsburgu Jan Morávek strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

Ve Freiburgu padaly branky až po změně stran. Vedení se ujali hosté v 66. minutě po individuální akci Wernera, který svůj průnik zakončil umístěnou střelou k tyči.

Domácí ale o šest minut později srovnali po rohovém kopu zásluhou Haberera a v 76. minutě dokonali obrat. Na další roh si naskočil Koch a hlavou zařídil svému celku tři body. Freiburg vstřelil v této sezoně 12 ze svých 20 ligových gólů po standardní situaci.

Leverkusen se ujal vedení krátce před přestávkou, když se patičkou prosadil nejproduktivnější hráč Bayeru Leon Bailey. Jamajský záložník má kromě sedmi branek na kontě ještě šest gólových asistencí.

Hosté navýšili vedení v 53. minutě po tvrdé ráně Baumgartlingera. V 70. minutě přidal pojistku Alario. Domácí v závěru dokázali ještě snížit zásluhou Szalaie, na rozdíl tří branek ale upravil skóre svou druhou brankou Alario.

Úvodní gól zápasu Mönchengladbachu s Augsburgem vstřelil v 10. minutě Ginter. Ve vápně si naskočil na rohový kop Thorgana Hazarda a přesnou hlavičkou o tyč překonal Hitze. Na konci utkání upravil na 2:0 po sólové akci Hazard.

Mönchengladbach potvrdil dobrou domácí bilanci, na svém stadionu neprohrál pětkrát za sebou. Naopak Augsburg prohrál tři z posledních čtyřech venkovních utkáni.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Freiburg - Lipsko 2:1 (72. Haberer, 76. Koch - 66. Werner), Hoffenheim - Leverkusen 1:4 (86. Szalai - 70. a 90.+3 Alario, 43. Bailey, 51. Baumgartlinger), Mohuč - Stuttgart 3:2 (45.+2 a 54. Mutó, 54. Holtmann - 19. Badstuber, 90.+1 Ginczek), Mönchengladbach - Augsburg 2:0 (10. Ginter, 90. Hazard), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:3 (66. Arnold - 18. Haller, 22. Chandler, 85. Jovič), Hamburk - Kolín nad Rýnem 0:2 (27. a 67. Terrode).