Hoffenheim s Kadeřábkem porazil Schalke, ligu stále vede Dortmund

Aktualizováno 23. 9. 2017 20:56
Hoffenheim se na pár hodin dostal do čela tabulky bundesligy, po přesvědčivé výhře Dormtundu nad Mönchengladbachem ale spadl zpátky na druhé místo.
Hoffenheim, nečekaný lídr bundesligy
Hoffenheim, nečekaný lídr bundesligy | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili v šestém kole německé ligy Schalke 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Mají dvoubodovou ztrátu na Dortmund, který deklasoval i díky hattricku Pierre-Emericka Aubameyanga Mönchengladbach 6:1. Lipsko po dvou ztrátách zvítězilo nad Frankfurtem 2:1, solidní formu potvrdil Augsburg ziskem bodu ve Stuttgartu za remízu 0:0.

Zápas mezi Dortmundem a Mönchengladbachem byl bohatý na šance i góly. Už po prvním poločase vedli domácí o tři branky, když se dvakrát trefil Philipp a těsně před přestávkou přesně zakončil Aubameyang.

Gabonský reprezentant trefami v 49. a 62. minutě zkompletoval hattrick a na kontě má už osm branek. Za Mönchengladbach se následně trefil Stindl, na konečných 6:1 upravil premiérovým bundesligovým zásahem Weigl. Dortmund prodloužil sérii bez porážky na domácím stadionu na 37 ligových utkání a v této sezoně vůbec poprvé dostal gól.

Hoffenheim šel do vedení v 13. minutě, když se po Zuberově přihrávce prosadil přízemní střelou k tyči Geiger. Devatenáctiletý záložník oslavil premiérový gól za A-tým. Po změně stran několikrát zazvonila branková konstrukce, blízko gólu byli záložník Schalke Konopljanka i domácí útočník Uth. V třetí minutě nastavení definitivně rozhodl o výhře domácích po hrubce brankáře Fährmanna střídající Rupp.

V 28. minutě duelu Lipsko - Frankfurt otevřel skóre domácí útočník Augustin, který měl jednoduchou práci poté, co k němu Wernerovu střelu vyrazil gólman Hrádecký. V 58. minutě mohl vyrovnat Haller, domácí ale zachránila tyč. O chvíli později zvýšil Werner, který před čtyřmi lety vstřelil první gól v bundeslize v dresu Stuttgartu právě do sítě Frankfurtu. Za hosty pouze zkorigoval stav po Gulácsiho chybě Rebič.

Zrodily se dvě bezbrankové remízy. Brémy s Theodorem Gebre Selassiem a Jiřím Pavlenkou získaly bod s Freiburgem a Augsburg, za který se do hry dostal ve 30. minutě záložník Jan Morávek, prodloužil sérii bez porážky ve Stuttgartu. Hertha Berlín prohrála 0:1 v Mohuči po De Blasisově gólu z penalty, Vladimír Darida za celek z hlavního města odehrál závěrečnou půlhodinu.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Brémy - Freiburg 0:0, Hoffenheim - Schalke 2:0 (13. Geiger, 90.+3 Rupp), Lipsko - Eintracht Frankfurt 2:1 (28. Augustin, 67. Werner - 77. Rebič), Mohuč - Hertha Berlín 1:0 (54. De Blasis z pen.), Stuttgart - Augsburg 0:0, Dortmund - Mönchengladbach 6:1 (45., 49. a 62. Aubameyang, 28. a 38. Philipp, 79. Weigl - 66. Stindl).