reklama
 
 

Hoffenheim zřejmě příští rok přijde o trenéra, Lipsko za Nagelsmanna zaplatí výstupní klauzuli

21. 6. 2018 18:27
Dlouho se spekulovalo o tom, kam mladý trenér od Hoffenheimu uteče. Chvíli se spekulovalo i o Dortmundu, nakonec si Julian Nagelsmann vybral Lipsko.

Berlín - Úspěšný trenér Julian Nagelsmann po nadcházející sezoně opustí fotbalisty Hoffenheimu, které na jaře dovedl k třetímu místu v německé lize a premiérovému postupu do Ligy mistrů. I když má třicetiletý kouč smlouvu až do roku 2021, rozhodl se využít výstupní klauzuli a odejde do Lipska, které za něj podle německých zaplatí odstupné pět milionů eur (129 milionů korun).

"Bylo pro mě důležité udělat v tom zavčasu jasno," uvedl Nagelsmann. V Lipsku podepíše kontrakt do roku 2023.

Fotbalisty Hoffenheimu, mezi které patří i český obránce Pavel Kadeřábek, přezval Nagelsmann v únoru 2016. V 28 letech se tehdy stal nejmladším hlavním koučem v bundesligové historii.

Mužstva se ujal na předposledním místě tabulky a vybojoval s ním záchranu. V dalších sezonách předvedl Hoffenheim pod jeho vedením výrazný pokrok: loni vybojoval čtvrté a letos třetí místo. Nagelsmann byl loni vyhlášen nejlepším trenérem v Německu a zájem o něj projevil například i Bayern Mnichov.

V Lipsku po sezoně skončil Rakušan Ralph Hasenhüttl a loňský vicemistr je momentálně bez trenéra.

21. 6. 2018 18:27

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama