Hoffenheim i díky Kadeřábkovi skončil třetí, Gebre Selassie skóroval, sestupuje Hamburk

12. 5. 2018 17:55
Theodor Gebre Selassie třetím zásahem v sezoně německé bundesligy rozhodl o vítězství Werderu Brémy 2:1 v Mohuči.
Lipsko - Hoffenheim: Pavel Kadeřábek slaví gól
Lipsko - Hoffenheim: Pavel Kadeřábek slaví gól | Foto: Reuters

Berlín - Pavel Kadeřábek přispěl gólem k výhře fotbalistů Hoffenheimu 3:1 nad Dortmundem, jeho tým tak skončil v bundeslize třetí před Borussií. Trefil se také Theodor Gebre Selassie, jenž třetím zásahem v sezoně rozhodl o vítězství Werderu Brémy 2:1 v Mohuči. Hamburk poprvé v bundesligové historii sestoupil, nepomohla mu ani výhra 2:1 nad Mönchengladbachem.

V první dvacetiminutovce duelu o třetí místo mezi Hoffenheimem a Dortmundem musel domácí gólman Baumann dvakrát zasáhnout proti Guerreirovým střelám. Na druhé straně Bürki dokázal vyrazit Kramaričovu ránu. V 26. minutě ale chyboval, přihrál míč přímo chorvatskému útočníkovi a ten střelou k tyči skóroval.

V 58. minutě vyrovnal po povedené kombinaci s Guerreirem Reus a v jedenáctém utkání v sezoně vstřelil osmadvacetiletý útočník sedmý gól. O pět minut později ale vrátil domácím vedení Szalai.

V 73. minutě přidal poslední gól Hoffenheimu Kadeřábek. Po stříleném centru ještě Akanji odkopl míč z brankové čáry, český reprezentant ale z dorážky Bürkiho překonal. Závěrečnou minutu odchytal v dortmundské brance Roman Weidenfeller, který se rozhodl ukončit kariéru.

Leverkusen, který v případě vysoké výhry mohl skončit v první čtyřce vstoupil do utkání s Hannoverem velmi aktivně a v 18. minutě vedl už o dvě branky zásluhou Alaria. Bayer přitom mohl mít i výraznější náskok, v šesté minutě však Wendell neproměnil penaltu. Po přestávce zvýšil na 3:0 Brandt, v závěru ale dvěma góly zkorigovali stav Füllkrug a Harnik a Bayer skončil pátý. V příští sezoně si zahraje Evropskou ligu.

Turbulentní start zápasu Hertha - Lipsko přinesl hned tři góly. Po dvou minutách otevřel skóre stoper hostů Upamecano, na jehož trefu takřka ihned zareagoval Ibiševič. O chvíli později ale vrátil Lipsku vedení Lookman a v 22. minutě zvýšil Augustin. Všem třem střelcům hostů je maximálně dvacet let.

Ani druhý poločas nepřinesl ofenzivní zklidnění, další tři branky Lipska vstřelili Werner, Augustin a Bruma, na druhé straně se trefil Kalou.

Mistrovský Bayern Mnichov poprvé v sezoně prohrál na vlastním stadionu. Stuttgartu podlehl vysoko 1:4, poprvé od září 2008 doma inkasoval čtyři branky. "Švábi" vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na sedmou pozici. Pokud Bayern uspěje ve finále Německého poháru proti Frankfurtu, zahraje si Stuttgart předkolo Evropské ligy.

Na opačném pólu tabulky se situace nezměnila. Poprvé po 54 sezonách sestoupil Hamburk, kterému nestačilo ani vítězství 2:1 nad Mönchengladbachem. Zápas byl v nastavení na čtvrt hodiny přerušen kvůli diváckým nepokojům. Přístavní celek sestoupil společně s Kolínem nad Rýnem, který prohrál vysoko 1:4 ve Wolfsburgu. "Vlci" budou hrát baráž o udržení s Kielem, neboť patnáctý Freiburg si zajistil záchranu výhrou 2:0 nad Augsburgem, za který odehrál 80 minut záložník Jan Morávek.

Gebre Selassie v 79. minutě duelu v Mohuči hlavou zužitkoval Kainzův rohový kop a rozhodl o výhře Brém 2:1. V brance vítězů nechyběl Jiří Pavlenka. Vicemistr Schalke porazil 1:0 Frankfurt.

Německá fotbalová liga - 34. kolo:

Bayern Mnichov - Stuttgart 1:4 (21. Tolisso - 5. a 55. Ginczek, 42. Donis, 52. Akolo), Freiburg - Augsburg 2:0 (49. Hofler, 65. Kleindienst), Hertha Berlín - Lipsko 2:6 (4. Ibiševič, 64. Kalou - 22. a 54. Augustin, 2. Upamecano, 7. Lookman, 49. Werner, 82. Bruma), Hoffenheim - Dortmund 3:1 (26. Kramarič, 63. Szalai, 73. Kadeřábek - 58. Reus), Leverkusen - Hannover 3:2 (3. a 18. Alario, 55. Brandt - 90.+1 Füllkrug, 90.+4 Harnik), Mohuč - Brémy 1:2 (12. Gbamin - 23. Kainz, 79. Gebre Selassie), Schalke - Eintracht Frankfurt 1:0 (26. Burgstaller), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 4:1 (1. Guilavogui, 54. Origi, 71. Knoche, 90.+1 Brekalo - 32. Hector), Hamburk - Mönchengladbach 2:1 (11. Hunt z pen., 63. Holtby - 28. Drmic).