Hoffenheim bez Kadeřábka vyhrál 3:0 v Kolíně nad Rýnem

5. 11. 2017 17:36
Fotbalisté Hoffenheimu po čtyřech zápasech dokázali zvítězit. Bez zraněného Pavla Kadeřábka vyhráli v 11. kole německé ligy 3:0 v Kolíně nad Rýnem.
Dennis Geiger (Hoffenheim)
Dennis Geiger (Hoffenheim) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu po čtyřech zápasech dokázali zvítězit. Bez zraněného Pavla Kadeřábka vyhráli v 11. kole německé ligy 3:0 v Kolíně nad Rýnem a posunuli se na páté místo. Kolín stále čeká na první výhru v sezoně a se dvěma body je poslední. Kouč Martin Schmidt ani v sedmém zápase na lavičce Wolfsburgu nepoznal jiný výsledek než remízu: "Vlci" hráli s Herthou Berlín 3:3.

Hoffenheim nastartoval k vítězství v desáté minutě Dennis Geiger, v druhém poločase přidal dvě branky Sandro Wagner. První gól vstřelil z penalty a deset minut před koncem zužitkoval Kramaričův centr. Kolín podlehl doma Hoffenheimu po téměř osmi letech.

Do zápasu na hřišti Wolfsburgu nemohl nastoupit zraněný záložník Herthy Berlín Vladimír Darida a chyběl u přestřelky, kterou už po několika vteřinách načal Ibiševič. Útočník celku z hlavního města se prosadil poprvé v sezoně. Skórovat v první minutě bundesligového utkání se mu povedlo už počtvrté, což dokázal už jen legendární Gerd Müller.

Wolfsburg následně prožil turbulentní poločas. Dvakrát mu byl po zhlédnutí videa odvolán gól kvůli ofsajdu, Gómez navíc neproměnil penaltu. Přesto "Vlci" skóre ještě do přestávky otočili zásluhou Malliho a Gómeze.

Za hosty po pauze vyrovnal Rekik, Wolfsburg ale vzápětí znovu vedl po zásahu Origiho. Na konečných 3:3 upravil v závěru Selke, který nadvakrát prostřelil gólmana Casteelse. Wolfsburg poosmé v řadě nevyhrál na domácím hřišti, Hertha v této sezoně dosud nezvítězila venku.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 0:3 (56. z pen. a 80. Wagner, 10. Geiger),  Wolfsburg - Hertha Berlín 3:3 (41. Malli, 44. Gómez, 60. Origi - 1. Ibiševič, 53. Rekik, 83. Selke).