Hložek prvním gólem v bundeslize přispěl k vysoké výhře Leverkusenu

6. 11. 2022 17:46
Fotbalisté Bayeru Leverkusen deklasovali ve 13. kole německé ligy Union Berlín 5:0, který tak téměř po dvou měsících přišel o vedení v tabulce. K vysoké výhře přispěl svým prvním gólem v bundeslize Adam Hložek, jenž navíc přihrál na pátou branku.
Mitchel Bakker slaví gól s Adamem Hložkem.
Mitchel Bakker slaví gól s Adamem Hložkem. | Foto: Reuters

Bayer se dostal do vedení v úvodu druhé půle, roh Demirbaye propadl až k Andrichovi, který zblízka překonal brankáře Grilla. Zápas poté rozhodly ve prospěch domácích dvě rychlé branky Diabyho z brejků v 56. a 58. minutě.

V 68. minutě vstřelil svoji první branku v nejvyšší německé soutěži Hložek. Střílený centr Amiriho usměrnil efektně patičkou na zadní tyč. O osm minut později si český útočník připsal ještě asistenci, kdy průnikovou přihrávkou našel Bakkera, jenž zakončil přesně. Druhý český útočník Patrik Schick nebyl v nominaci kvůli zranění lýtka.

Leverkusen se po vysoké výhře posunul na čtrnácté místo tabulky, dosavadní lídr Union je druhý dva body za mistrovským Bayernem Mnichov.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Leverkusen - Union Berlín 5:0 (56. a 58. Diaby, 46. Andrich, 68. Hložek, 76. Bakker),

17:30 Freiburg - Kolín nad Rýnem.

1. Bayern Mnichov 13 8 4 1 40:12 28
2. Union Berlín 13 8 2 3 21:14 26
3. Dortmund 13 8 1 4 23:15 25
4. Freiburg 12 7 3 2 18:13 24
5. Eintracht Frankfurt 13 7 2 4 27:21 23
6. Lipsko 13 6 4 3 25:19 22
7. Brémy 13 6 3 4 23:19 21