Hložek proseděl zápas na lavičce a Leverkusen slaví třígólový triumf proti Mohuči

27. 8. 2022 17:41
Bez letní posily Adama Hložka si fotbalisté Leverkusenu poradili s Mohučí 3:0 a slaví první letošní výhru v Bundeslize. Většinu utkání odehrál v útoku Patrik Schick.
Jeremie Frimpong slaví gól Leverkusenu
Jeremie Frimpong slaví gól Leverkusenu | Foto: Reuters

Skóre v Mohuči otevřel ve 29. minutě domácí Burkardt, jenž si smolně srazil Palaciosovu střelu z hranice vápna do vlastní sítě. O 10 minut později Patrik Schick vyhrál souboj u středové čáry, k míči se dostal Diaby a připravil druhý gól pro Frimponga.

O pár sekund později se nizozemský reprezentant trefil podruhé, když ho obránce Hack svou chybou vyslal do samostatného úniku. Frimpong využil své rychlosti, obešel gólmana Zentnera a z úhlu zakončil opět do odkryté branky.

Od 77. minuty dohrával Bayer v deseti vinou Hincapiého, který dostal druhou žlutou kartu. Ve čtvrté minutě nastavení byl vyloučen i jeho spoluhráč Bakker.

Vysokou výhru Unionu v Gelsenkirchenu odstartoval šest minut po úvodním hvizdu gólovou hlavičkou Doekhi. Domácí Schalke vyrovnalo v 31. minutě z penalty zásluhou Bültera poté, co zahrál Knoche rukou. Vedení Unionu vrátil střelou z vápna Becker za pomoci Thiawovy teče. Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu zvýšil na 3:1 Haberer ranou ze střední vzdálenosti. Schwolow si sice na míč sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo tyče.

Krátce po pauze přidal svůj druhý gól Becker, když usměrnil odražený míč k levé tyči. Tři minuty před koncem řádné hrací doby zvýšil na 5:1 Michel po samostatném úniku od půlící čáry a stejný hráč uzavřel skóre v 90. minutě střelou z úhlu pod břevno.

V utkání Bayernu s Mönchengladbachem sice po 34 minutách hry otevřel skóre Mané, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd. O devět minut později Upamecano promáchl ve snaze odehrát Kramerův dlouhý nákop, čímž vyslal do samostatného úniku Thurama.

Ten si míč dovedl až do vápna Bayernu a levou nohou zakončil podél bezmocného brankáře Neuera. Sedm minut před koncem řádné hrací doby zachránil obhájcům titulu alespoň bod Sané po spolupráci s reprezentačním kolegou Musialou.

V utkání Lipsko - Wolfsburg v 5. minutě zahrál Lacroix ve vlastním vápně rukou a nařízenou penaltu další Francouz Nkunku bez problému proměnil. Stejný hráč přidal v 90. minutě i druhý gól po vydařené kombinaci domácího celku.

Zápas Herthy Berlín s Dortmundem rozhodl ve prospěch hostů jediným gólem v 33. minutě Modeste. Borussia si připsala třetí vítězství a napravila předchozí kolaps s Brémami, nad kterými vedla o dvě branky a prohrála.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Hertha Berlín - Dortmund 0:1 (32. Modeste), Hoffenheim - Augsburg 1:0 (39. Geiger), Lipsko - Wolfsburg 2:0 (6. z pen. a 90. Nkunku), Mohuč - Leverkusen 0:3 (39. a 41. Frimpong, 29. vlastní Burkardt), Schalke - Union Berlín 1:6 (31. Bülter z pen. - 37. a 46. Becker, 87. a 90. Michel, 6. Thorsby, 45.+3 Haberer), Bayern Mnichov - Mönchengladbach 1:1 (83. Sané - 43. Thuram).

1. Union Berlín 4 3 1 0 11:3 10
2. Bayern Mnichov 3 3 0 0 15:1 9
3. Freiburg 4 3 0 1 7:3 9
4. Hoffenheim 4 3 0 1 8:5 9
5. Dortmund 4 3 0 1 7:4 9
6. Mönchengladbach 3 2 1 0 6:3 7
7. Mohuč 4 2 1 1 4:5 7
8. Kolín nad Rýnem 3 1 2 0 6:4 5