Heynckesovi se premiéra v Bayernu vydařila, Darida zavinil penaltu

14. 10. 2017 18:11
Hertha Vladimíra Daridy nezvládla více než poločasové oslabení a podlehla na svém hřišti Schalke 0:2.
Robert Lewandowski slaví jednu z branek Bayernu
Robert Lewandowski slaví jednu z branek Bayernu | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov zažili úspěšnou premiéru pod vedením staronového kouče Juppa Heynckese, v osmém kole německé ligy si poradili doma s Freiburgem jasně 5:0.

Dortmund přišel o neporazitelnost v sezoně, když nestačil na loňského vicemistra z Lipska. Domácí ligové utkání prohrál po 41 zápasech.

Hertha nezvládla více než poločasové oslabení a podlehla na svém hřišti Schalke 0:2. Úvodní gól padl po penaltovém zákroku Vladimíra Daridy. Hoffenheim doma pouze remizoval s Augsburgem 2:2 a může přijít o třetí místo.

Bavorský velkoklub zápasu dominoval a od začátku se valil na obranu Freiburgu jeden útok za druhým. Vedení se Bayern ujal už v 8. minutě, když si obránce Schuster srazil do vlastní brány Alabův prudký centr. Kapitán Freiburgu se stal prvním hráčem německé ligy od roku 1991, který si dal vlastní gól ve dvou ligových zápasech za sebou. Těsně před pauzou přidal pojistku ukázkovou rybičkou Coman, jenž tak oslavil 50. bundesligový start.

Po hodině hry se z dálky trefil Alcantara a na 4:0 upravil čtvrt hodiny před koncem Lewandowski. Polský kanonýr se tak s osmi góly dotáhl v pořadí bundesligových střelců na vedoucího Aubameyanga z Dortmundu. V nastavení se trefil ještě Kimmich. Bayern potvrdil, že Freiburg je jeho oblíbeným soupeřem: na domácí půdě s ním z 18 zápasů 16 vyhrál a dvakrát remizoval.

Borussia šla do vedení ve 4. minutě, když Aubameyang vystihl špatnou rozehrávku hostujících stoperů a přesnou placírkou nedal Gulácsimu šanci. O dvacet minut později už byl ale výsledek 1:2 z pohledu domácích, když se prosadili Sabitzer a Poulsen. Na druhé brance měl největší podíl portugalský záložník Bruma, který si nadvakrát pohrál u lajny s Toljanem a předložil spoluhráči míč před prázdnou bránu.

Trenér Peter Bosz udělal do druhého poločasu dvě změny v sestavě, jeho plány ale narušila 48. minuta, v níž fauloval ve vápně za červenou kartu stoper Sokratis. Následnou penaltu navíc proměnil Jean-Kévin Augustin.

Naději dalo Dortmundu vyloučení Ilsankera z 56. minuty. Chvíli nato navíc rozhodčí nařídil penaltu i ve prospěch domácích a Aubameyang se nemýlil. Gabonský kanonýr se tak s deseti góly opět osamostatnil v čele tabulky střelců. Na víc už se Borussia nezmohla, přesto zůstává první, Lipsko je třetí.

Berlínský souboj dvou týmů s nepříliš dobrou formou ovlivnila červená karta pro křídelníka Herthy Haragučiho, jenž byl vyloučen po šlapáku na Burgstallera. Gelsenkirchenský celek proměnil početní převahu ve tři body díky Goretzkovu pokutovému kopu z 54. minuty. Penaltový zákrok měl na svědomí Darida, jenž zezadu poslal k zemi Harita. Český reprezentant měl v tu dobu navíc už žlutou kartu, k dalšímu vyloučení ale sudí nesáhl. Dvanáct minut před koncem po chybě obrany přidal druhou branku Burgstaller.

Gólový účet v zápase Hoffenheimu s Augsburgem načal v 52. minutě důraznou hlavičkou Hübner. O sedm minut později se na hřiště v domácím mužstvu dostal český reprezentační obránce Kadeřábek.

Patnáct minut před koncem vyrovnal střídající Gregoritsch, přesto to vypadalo, že poslední slovo bude přece jen patřit domácím. V 85. minutě zakončil krásnou akci přesnou technickou střelou Uth, ale hosté srovnali zásluhou Vogtova vlastního gólu i podruhé.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Bayern Mnichov - Freiburg 5:0 (8. vlastní Schuster, 42. Coman, 63. Alcantara, 75. Lewandowski, 90.+4 Kimmich), Hannover - Eintracht Frankfurt 1:2 (36. Sane - 10. Haller, 90. Rebič), Hertha Berlín - Schalke 0:2 (54. Goretzka z pen., 78. Burgstaller), Hoffenheim - Augsburg 2:2 (52. Hübner, 85. Uth - 75. Gregoritsch, 90. vlastní Vogt), Mohuč - Hamburk 3:2 (2. Maxim, 52. Bell, 58. Latza - 9. Walace, 90.+2 Salihovič), Dortmund - Lipsko 2:3 (4. a 64. z pen. Aubameyang - 10. Sabitzer, 25. Poulsen, 49. Augustin z pen.)