Hertha s Daridou vyhrála i druhý ligový zápas. Dortmund už ztrácí na Bayern, dnes prohrál v Lipsku

Aktualizováno 10. 9. 2016 20:47
Fotbalisté Herthy Berlín po reprezentační přestávce navázali na první kolo německé nejvyšší soutěže a v Ingolstadtu zvítězili 2:0. Celé utkání odehrál reprezentační záložník Vladimír Darida. Borussia Dortmund chce sice stíhat v posledních letech dominantní Bayern, dnes ale nezískala ani bod na hřišti nováčka z Lipska.
Daridovu hlavičku v 52. minutě vyrazil gólman Ingolstadtu, český hráč tak nenavázal na vstřelenou branku z úvodního kola. | Foto: Reuters

Lipsko - Fotbalisté Lipska gólem z 89. minuty porazili ve druhém kole německé ligy Borussii Dortmund 1:0. O výhře nováčka rozhodl střídající Naby Keita. Hertha Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě vyhrála 2:0 v Ingolstadtu a po dvou zápasech je bodově stoprocentní. Mönchengladbach překvapivě podlehl na hřišti nováčka Freiburgu 1:3, Leverkusen otočil duel s Hamburkem a díky hattricku střídajícího Joela Pohjanpala zvítězil 3:1.

První poločas mezi Lipskem a Dortmundem nebyl příliš bohatý na šance, jedinou střelu na bránu si připsali domácí. Po změně stran byl v Red Bull Areně k vidění ofenzivnější fotbal, pouze domácí ale mířili přesně. Zatímco dortmundský Schürrle v 83. minutě trefil břevno, minutu před koncem na druhé straně rozhodl o třech bodech pro Lipsko tvrdou střelou zblízka Keita.

Hertha se v Ingolstadtu dostala do vedení v osmé minutě, když Haragučiho vydařený pas za obranu zužitkoval bosenský reprezentační útočník Ibiševič. Domácí měli možnost ještě v prvním dějství vyrovnat, proti Lezcanovi ale reflexivně zasáhl gólman Jarstein.

V 52. minutě mohl zvýšit Darida, jeho hlavičku ale vyrazil Nyland. Hertha přesto v závěru vstřelila druhou branku a znovu u toho byl Haraguči, jenž si připsal druhou gólovou přihrávku po přesném centru na Schiebera.

Smolný zápas prožil záložník Leverkusenu Karim Bellarabi. Střelec nejrychlejšího bundesligového gólu (devět sekund po začátku zápasu) si poranil stehenní sval už po několika vteřinách utkání s Hamburkem a ve třetí minutě opustil hřiště. Šlo o nejrychlejší střídání od roku 1999, kdy musel po několika desítkách sekund odejít z trávníku Thomas Riedl v dresu Mnichova 1860.

Radost ale Bellarabimu udělali spoluhráči, zejména pak finský útočník Pohjanpalo. Bayer sice prohrával od 58. minuty po Woodově trefě, v 72. minutě ale přišel do hry jedenadvacetiletý Pohjanpalo a během krátkého pobytu na hřišti stihl vstřelit tři branky.

Nováček Freiburg byl od začátku zápasu proti Mönchengladbachu překvapivě aktivnějším týmem, jako první se ale přesto prosadila Borussia, když se v 35. minutě povedenou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Hazard. Po přestávce ale dalším zdařilým projektilem zpoza vápna vyrovnal Philipp a nastartoval domácí tým k obratu.

Pět minut před koncem tentýž hráč vstřelil druhý gól Freiburgu a o chvíli později bylo pro účastníka Ligy mistrů ještě hůř: z penalty definitivně rozhodl o vítězství domácích Petersen.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Darmstadt - Eintracht Frankfurt 1:0 (90. Sirigu), Freiburg - Mönchengladbach 3:1 (54. a 85. Philipp, 88. Petersen z pen. - 35. Hazard), Ingolstadt - Hertha Berlín 0:2 (8. Ibiševič, 86. Schieber), Leverkusen - Hamburk 3:1 (79., 90.+1 a 90.+4 Pohjanpalo - 58. Wood), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 0:0, Lipsko - Dortmund 1:0 (89. Keita).