Hertha prohrávala v poločase 0:3, ale zvládla vyrovnat. Byl u toho i Darida

Aktualizováno 29. 2. 2020 0:43
Fotbalisté Herthy Berlín zlikvidovali v předehrávce 24. kola bundesligy tříbrankovou ztrátu v Düsseldorfu a získali bod za remízu 3:3. Do základní sestavy hostů se vrátil český reprezentační záložník Vladimír Darida a odehrál celý zápas.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: ČTK

Hertha v minulém kole utrpěla domácí debakl 0:5 s Kolínem nad Rýnem a trenér Alexander Nouri udělal oproti předchozímu zápasu málo vídaných sedm změn v sestavě. Dlouho to ale vypadalo, že berlínský tým směřuje k další vysoké porážce. V prvním poločase se totiž trefovali jen domácí, dvakrát uspěl Kenan Karaman, jednou Erik Thommy a Fortuna šla do kabin s pohodlným vedením 3:0.

Právě jeden ze střelců Thommy ale v 64. minutě nechtěně nastartoval stíhací jízdu Herthy, když si dal po centru hostů vlastní gól. O tři minuty později snížil Matheus Cunha a v 75. minutě srovnal z penalty Krzysztof Piatek.

Düsseldorf tak zůstal v tabulce na 16. místě znamenajícím baráž, třináctá Hertha má oproti němu k dobru šest bodů.

Fotbalisté Norwiche porazili třetí Leicester a udrželi si naději

Poslední Norwich využil aktuální špatné formy Leicesteru a třetí tým tabulky anglické fotbalové ligy v předehrávce 28. kola porazil 1:0. Nováček si první výhrou po více než měsíci udržel naději na setrvání v Premier League, k záchraně mu chybějí čtyři body.

Jediný gól zápasu vstřelil krajní obránce Jamal Lewis, jenž se v 70. minutě trefil krásnou křížnou střelou z rohu pokutového území. Zajistil tak Norwichi pátou výhru v sezoně a první po čtyřech zápasech, v nichž City získali jen bod.

Leicester porážkou na hřišti outsidera potvrdil, že se v posledních týdnech trápí. Neskóroval potřetí za sebou, i kvůli tomu, že s poraněním lýtka zůstal doma jeho nejlepší střelec Jamie Vardy. Do branky dnes sice dostal míč ve 49. minutě Kelechi Iheanacho, ale gól nebyl uznán kvůli hraní rukou.

Leicester zůstane třetí i po tomto kole, čtvrtá Chelesa na něj ztrácí šest bodů.

Benedetto dotáhl hattrickem Marseille k výhře nad Nimes

Fotbalisté Marseille porazili 3:2 sestupem ohrožené Nimes a potvrdili pozici nejlepšího týmu francouzské ligy za suverénním Paris Saint-Germain. Hattrickem se v předehrávce 27. kola blýskl argentinský útočník Darío Benedetto.

Olympique tak nejlepším možným způsobem zareagoval na nečekanou domácí porážku s Nantes, jež v minulém kole ukončila po 14 zápasech jeho sérii bez porážky. Devětadvacetiletý Benedetto se trefil v 10. minutě z dorážky, ve 36. minutě obloučkem přes gólmana a v 68. minutě po trestném kopu Dimitriho Payeta.

Svěřenci portugalského trenéra Andrého Villase-Boase na druhém místě tabulky ztrácejí deset bodů na lídra PSG, sami mají pohodlný náskok 11 bodů před třetím Rennes. Nimes je třetí od konce.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Düsseldorf - Hertha Berlín 3:3 (6. a 45.+1 Karaman, 9. Thommy - 64. vlastní Thommy, 66. Cunha, 75. Piatek z pen.)