Hertha jako první tým v letošní sezoně zdolala Bayern, trefil se i Slovák Duda

28. 9. 2018 22:57
Fotbalisté Herthy Berlín si v 6. kole bundesligy poradili s Bayernem Mnichov a dotáhli se na něj v čele tabulky. Výhru 2:0 zařídili Ibiševič a Duda.
Franck Ribéry a jeho Bayern utrpěli první porážku v letošní bundesligové sezoně. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín zdolali v šlágru 6. kola německé ligy dosud neporažený Bayern Mnichov 2:0 a bodově se na něj dotáhli v čele tabulky. O výhře domácích, v jejichž sestavě chyběl zraněný Vladimír Darida, rozhodly v první půli trefy Vedada Ibiševiče a Ondreje Dudy.

Skóre otevřel v 23. minutě domácí kapitán Ibiševič, který z penalty potrestal faul Jeromea Boatenga. První bundesligové vítězství Herthy nad Bayernem zpečetil krátce před přestávkou vydařenou ranou Duda.

Hertha se posunula na druhé místo pouze o skóre za Bayern. O víkendu je v případě plného bodového zisku mohou přeskočit Dortmund i Brémy.