Hertha i s Daridou v sestavě prohrála v Leverkusenu a propadla se na páté místo

Aktualizováno 22. 1. 2017 19:29
Hertha Berlín padla na hřišti Leverkusenu 3:1 a připsala si třetí prohru z posledních čtyř zápasů.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: Reuters

Leverkusen - Fotbalisté Herthy Berlín vstoupili do jarní části bundesligy porážkou 1:3 na hřišti Leverkusenu. Připsali si už třetí prohru z posledních čtyř zápasů a přišli po 17. kole o třetí místo v tabulce. Propadli se na pátou příčku, Leverkusen naopak poskočil na osmé místo. Český reprezentant Vladimír Darida odehrál za Herthu 82 minut.

Leverkusen se ujal vedení šťastným gólem Omera Topraka, následně zvýšil Hakan Calhanoglu z penalty. Valentin Stocker sice ještě do poločasu snížil, ale po změně stran Hertha propásla šanci na vyrovnání. Tu největší měl Vedad Ibiševič, kterého skvěle vychytal brankář Bernd Leno. V závěru výhru domácích zpečetil druhým zásahem Calhanoglu.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Leverkusen - Hertha Berlín 3:1 (36. z pen. a 88. Calhanoglu, 12. Toprak - 44. Stocker), Mohuč - Kolín nad Rýnem 0:0.