Hart dvakrát chyboval a Turín remizoval s Interem 2:2

18. 3. 2017 20:05
Velké chyby brankáře Joea Harta způsobily, že Turín remizoval v 29. kole italské ligy s Interem Milán 2:2.
Joe Hart
Joe Hart | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Interu Milán pokračovali v gólových přestřelkách také v 29. kole italské ligy. Po předchozích výhrách 5:1 a 7:1 tentokrát remizovali na hřišti FC Turín 2:2 a upevnili si pátou příčku. Turínský celek zůstal desátý.

Skóre otevřel v 27. minutě po individuální akci Geoffrey Kondogbia, i když s vydatnou pomocí brankáře Joea Harta, jenž neudržel přízemní střelu hostujícího záložníka. Turín srovnal o šest minut později, hlavou se po rohovém kopu prosadil Daniele Baselli.

V 59. minutě šli domácí fotbalisté dokonce do vedení, střelou zpoza vápna se blýskl Afriyie Acquah. Také Inter však dokázal bleskově zareagovat a za necelé tři minuty vyrovnal. Hart opět chyboval, když podskočil centrovaný míč, a do odkryté branky přesně zamířil Antonio Candreva.

AC Milán doma potvrdil roli favorita a poradil si s FC Janov 1:0. V tabulce Seria A se posunul na šesté místo a ztrácí dva body na Inter.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 34. minutě Matías Fernández, jenž stál na konci pohledné kombinace a chytrým dloubáčkem překonal padajícího brankáře Armanda Izza. Chilský záložník se v ligové soutěži prosadil po více než roce.

Domácí celek si v prvním poločase vypracoval řadu dalších šancí, ale žádnou z nich neproměnil. Ve druhé půli tempo zápasu opadlo a skóre se už nezměnilo, AC Milán si tak připsal třetí domácí vítězství za sebou.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

FC Turín - Inter Milán 2:2 (33. Baselli, 59. Acquah - 27. Kondogbia, 62. Candreva), AC Milán - FC Janov 1:0 (33. Fernández).