Hamšík zařídil výhru Neapole nad Crotone a vylepšil vlastní rekord

29. 12. 2017 22:55
Fotbalisté Neapole vyhráli v italské lize 1:0 na hřišti Crotone a vedou tabulku o čtyři body před Juventusem, který má však o zápas méně. O výhře hostů rozhodl slovenský záložník Marek Hamšík, jenž se prosadil ve druhém utkání za sebou a navíc vylepšil vlastní klubový rekord.
Marek Hamšík
Marek Hamšík | Foto: Reuters

Řím - Hamšík se trefil po povedené kombinaci v 17. minutě. Připsal si 117. zásah v dresu Neapole a v klubovém pořadí odskočil slavnému Diegu Maradonovi na rozdíl dvou branek. Neapol má díky výhře náskok čtyř bodů před Juventusem, ale obhájce titulu má k dobru sobotní duel s předposlední Veronou.

O záchranu bojující Crotone, za které český obránce Stefan Simič odehrál pouze první poločas, prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání. V tabulce jsou horší už jen beznadějně poslední Benevento a Verona.