Hamburk vstoupil do druhé ligy debaklem na vlastním hřišti

ČTK ČTK
3. 8. 2018 22:54
Hamburk proti severoněmeckému rivalovi z Kielu nastoupil 83 dnů po premiérovém sestupu z bundesligy, v níž jako jediný tým hrál nepřetržitě od jejího založení v roce 1963.
Zklamaný Chálid Narey z Hamburku v zápase s Kielem.
Zklamaný Chálid Narey z Hamburku v zápase s Kielem. | Foto: ČTK

Hamburk - Fotbalisté Hamburku první druholigový zápas ve své klubové historii nezvládli. Na úvod sezony druhé německé bundesligy utrpěl HSV před domácím publikem debakl 0:3 od Kielu.

Hamburk proti severoněmeckému rivalovi nastoupil 83 dnů po premiérovém sestupu z bundesligy, v níž jako jediný tým hrál nepřetržitě od jejího založení v roce 1963. Na hráčích ale jako kdyby i čtvrt roku po pádu do nižší soutěže ležela "deka" a nevyburcovalo je ani 57.000 diváků na dlouho vyprodaném stadionu.

"Tohle se těžko hodnotí. Úplně jsme selhali, tohle se nám nesmí stávat. I ostatní týmy v druhé lize umějí hrát fotbal," musel přiznat bývalý německý reprezentant Lewis Holtby, jenž se bude chtít s Hamburkem urychleně vrátit mezi elitu.

Německá druhá fotbalová liga - 1. kolo:

Hamburk - Kiel 0:3.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy