"Haló, kdo je tam?" Brankář zvedl při derby telefon, který po něm mrštil fanoušek

Rudolf Černík Rudolf Černík
18. 2. 2020 7:48
Pohotovou a vtipnou reakci předvedl brankář Matías Dituro při třaskavém derby v chilské fotbalové lize.
Foto: Twitter

Vyhecovaný střet mezi Colo Colo a Universidad de Católica, slavnými celky ze Santiaga de Chile, doprovázely od začátku výtržnosti fanoušků.

Po hodině hry začaly přerůstat snesitelnou mez, na Matíase Ditura, gólmana Universidadu, začaly létat různé předměty včetně mobilního telefonu.

Argentinský brankář přístroj zvedl ze země, přiložil si ho k uchu a vypadalo to, že telefonuje. Po chvíli předal aparát jednomu ze svých spoluhráčů.

Telefonát Matíase Ditura:

Zatímco tahle scénka ještě měla nádech humoru, to, co se dělo posléze, už nebylo vtipné ani trochu. Na trávník se totiž snesly i rachejtle a petardy, přičemž jedna vybuchla u nohou Nicolase Blandiho z Colo Colo.

Nicolas Blandi, útočník týmu Colo Colo, leží otřesený na zemi poté, co mu u nohou vybuchla petarda
Nicolas Blandi, útočník týmu Colo Colo, leží otřesený na zemi poté, co mu u nohou vybuchla petarda | Foto: Reuters

Otřesený útočník domácího celku padl na trávník, naštěstí unikl vážnějšímu zranění, části petardy ho poranily na stehnu a kolenu. Rozhodčí Piero Maza Gomez vzápětí střetnutí devatenáct minut před koncem za stavu 2:0 pro Universidad  předčasně ukončil.

Výtržnosti pak pokračovaly před stadionem Estadio Monumental David Arellano, kde fanoušci vyvolávali bitky a demolovali stánky s občerstvením.

"Evidentně selhala pořadatelská služba. Pokusíme se identifikovat ty, kteří se výtržností účastnili, a doufáme, že už se nikdy nedostanou na stadion," prohlásil Harold Mayne-Nicholls, viceprezident klubu Colo Colo.

Jeden z pořadatelů likviduje světlici, kterou hodili na trávník fanoušci při utkání chilské fotbalové ligy mezi týmy Colo Colo a Universidad de Católica
Jeden z pořadatelů likviduje světlici, kterou hodili na trávník fanoušci při utkání chilské fotbalové ligy mezi týmy Colo Colo a Universidad de Católica | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy