Haaland v Dortmundu znovu řádil. Zlomil rekord, za necelou hodinu dal pět gólů

24. 1. 2020 22:52
Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce německé ligy Kolín nad Rýnem po bleskovém úvodu 5:1.
Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland | Foto: Reuters

Skóre zápasu otevřel už po 52 sekundách hry obránce Raphaël Guerreiro, v závěru znovu zazářila norská posila Erling Haaland, který se po hattricku v minulém utkání tentokrát trefil dvakrát a stal se rekordmanem bundesligy.

Po úvodním zásahu portugalského reprezentanta přidali další góly domácích dva nejlepší střelci Borussie. Po necelé půlhodině se podesáté v sezoně prosadil Marco Reus, po přestávce zvýšil na 3:0 svou jedenáctou brankou Jadon Sancho.

Po hodině hry sice snížil Mark Uth, necelou čtvrthodinu po příchodu na hřiště ale začal opět úřadovat Haaland. Devatenáctiletý útočník, jenž se o víkendu při soutěžní premiéře za Dortmund uvedl na hřišti Augsburgu třemi góly, přidal během deseti minut první dvě branky na domácím hřišti a nadchl více než 80.000 fanoušků v hledišti.

Haaland zatím odehrál za Borussii pouhých 57 minut a už se v mužstvu dělí o třetí místo mezi kanonýry. Pět gólů v prvních dvou zápasech bundesligy dosud žádný fotbalista nedal.

Milán s Ibrahimovicem opět vyhrál

Fotbalisté AC Milán bodovali v italské lize i ve čtvrtém utkání po příchodu hvězdné posily Zlatana Ibrahimovice. Na hřišti předposlední Brescie zvítězili 1:0 brankou Anteho Rebiče, který jakožto střídající hráč rozhodl v neděli také o předchozí těsné výhře "Rossoneri" nad Udine.

Ibrahimovic, kterého pomáhal bránit i český zadák Aleš Matějů, byl hlavní postavou milánského útoku, ale nedokázal se prosadit. Ve 20. minutě zneškodnil jeho hlavičku domácí gólman Jesse Joronen, krátce před poločasem poslal slavný švédský útočník přihrávku Thea Hernándeze z malého vápna mimo branku a jen nevěřícně sklopil hlavu.

Zastoupil ho Chorvat Rebič, který se v 71. minutě dostal ve skrumáži v malém vápně k míči a snadno skóroval. Milán získal po Ibrahimovicově příchodu ve čtyřech zápasech deset bodů a se záporným skóre vystoupal už na šesté místo.