Haalanda na Camp Nou vítal potlesk, pak v benefičním zápase nasimuloval penaltu

25. 8. 2022 8:15
Barcelona ve středečním přípravném zápase remizovala s Manchesterem City 3:3. Konečnou podobu výsledku dala penalta po patrně nasimulovaném pádu Erlinga Brauta Haalanda.

Benefiční zápas mezi Barcelonou a Manchesterem City se hrál na Camp Nou a výtěžek mířil na podporu boje s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

Nevyléčitelnou chorobou onemocněl i bývalý brankář Barcelony a pozdější trenér gólmanů Juan Carlos Unzué. Ten byl tváří tohoto charitativní utkání a provedl čestný výkop. Pak na vozíčku seděl jako čestný trenér po boku kouče Barcelony Xaviho. "Chceme dál žít a užívat si život," uvedl před zápasem.

Skóre otevřelo hostující City brankou letní posily Juliana Alvareze, za domácí ještě před přestávkou kontroval Pierre-Emerick Aubameyang, o nějž se v posledních dnech živě zajímá Chelsea.

Branky padaly i ve druhém poločase. Barcu nejprve poslal do vedení Frenkie de Jong, ale tým Pepa Guardioly srovnal zásluhou Cole Palmera.

Barcelona šla naposledy do vedení po trefě Memphise Depaye, ale výhru v dlouhém nastavení nakonec neudržela. V deváté minutě přidaného času totiž Haaland bez zjevného přičinění upadl v pokutovém území soupeře a rozhodčí nařídil penaltu, kterou s klidem proměnil Rijád Mahriz.

Norský kanonýr přitom do zápasu naskočil až dvacet minut před koncem utkání a katalánský stadion ho přivítal bouřlivým potleskem.