Haaland se trefil hned při premiéře za Manchester, Bale si připsal první gól v MLS

24. 7. 2022 10:06
Kanonýr Erling Haaland skóroval při svém debutu za Manchester City, kam v květnu přestoupil z Dortmundu za 75 milionů eur (1,8 miliardy korun).
Erling Haaland v prvním zápase za Manchester City
Erling Haaland v prvním zápase za Manchester City | Foto: Reuters

V sobotním přípravném utkání na americkém turné dvaadvacetiletý norský fotbalista zařídil anglickému šampionovi vítězství 1:0 nad německým mistrem Bayernem Mnichov gólem zblízka ve 12. minutě po přihrávce Jacka Grealishe.

Úvodní zápas v USA proti mexické Américe Haaland vynechal kvůli zdravotním potížím. "Teď dal důležitý gól, pořád je před brankou. Uvidíme, jak na tom bude po těch problémech, co měl," řekl kouč Pep Guardiola.

Kvůli bouřce začal zápas na stadionu týmu amerického fotbalu Green Bay Packers se zpožděním a v prvním poločase byl navíc přerušen. Nakonec bylo utkání zkráceno na 80 minut. Příští sobotu čeká Manchester City zápas o anglický Superpohár s Liverpoolem.

Balův gól v MLS

Bývalý nejdražší fotbalista světa Gareth Bale vstřelil svůj první gól v zámořské lize MLS. Ve druhém utkání za Los Angeles FC brankou v 83. minutě zpečetil vítězství 2:0 na hřišti Sportingu Kansas City. Stejně jako při svém debutu nastoupil třiatřicetiletý útočník jako střídající hráč, na hřiště se dostal v 65. minutě.

Los Angeles FC zvítězil potřetí za sebou a je nejlepším týmem soutěže. Bale v červnu po devíti letech opustil Real Madrid, za který hrál naposledy v dubnu. V MLS se také připravuje na podzimní mistrovství světa, kde povede Wales jako kapitán.

Lewandowski gól nedal

Dvojnásobný nejlepší fotbalista světa Robert Lewandowski se při premiéře v dresu Barcelony střelecky neprosadil. Vítězství 1:0 nad Realem Madrid v přípravném zápase v Las Vegas zajistila katalánskému týmu jiná letní posila Brazilec Raphinha.

Lewandowski, který přišel do Barcelony minulý týden z Bayernu Mnichov, odehrál první poločas. Po deseti minutách hry se polský útočník dostal do šance, ale brankář Thibaut Courtois jeho střelu na bližší tyč vyrazil na roh.

Uspěl až Raphinha, který ve 27. minutě vypálil levačkou zpoza vápna a trefou do horního rohu branky Realu rozjásal diváky na vyprodaném stadionu v Las Vegas, kde El Clasico sledovalo 65 tisíc lidí. Pětadvacetiletý Brazilec, kterého Barcelona koupila z Leedsu za 58 milionů eur (asi 1,4 miliardy korun), dal gól i ve svém druhém utkání v novém působišti. V úterý se při svém debutu podílel na výhře 6:0 nad Interem Miami.