Valencie si s Vaclíkem v sestavě zajistila LM, Griezmann se rozloučil remízou

Aktualizováno 19. 5. 2019 0:21
Fotbalisté Valencie udrželi výhrou 2:0 nad Valladolidem v závěrečném 38. kole španělské ligy čtvrté místo a zahrají si v příštím ročníku Ligy mistrů. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance zdolala doma 2:0 Bilbao a skončila šestá. Vicemistrovské Atlético Madrid remizovalo na hřišti Levante 2:2, poté co v oslabení smazalo dvoubrankové manko.
6. kolo španělské ligy 2018/19, Atlético Madrid - Huesca: Antoine Griezmann v souboji s hostujícím Rubenem Semedem | Foto: Reuters

Valencii by nakonec stačil k udržení čtvrtého místa i nerozhodný výsledek, protože Getafe v souběžně hraném utkání jen remizovalo s Villarealem 2:2. "Netopýři" si ale po brankách Solera a Rodriga odvezli ze hřiště již zachráněného soupeře všechny tři body.

Getafe postoupilo z páté příčky do Evropské ligy stejně jako Sevilla, kterou ale čeká předkolo. Andaluský celek si poradil doma s Bilbaem, které tím přišlo o účast v pohárech. Vítěznou branku vstřelil útočník Ben Yedder, s 18 góly nejlepší střelec týmu. Vaclík vychytal čisté konto po třech zápasech.

Kvalifikaci Evropské ligy si místo Bilbaa zahraje Espaňol, který porazil 2:0 dalšího přímého konkurenta San Sebastian. Menší z barcelonských klubů se představí v evropských pohárech poprvé od sezony 2006/07, kdy hrál finále tehdejšího Poháru UEFA.

V dresu Atlética odehrál poslední utkání hvězdný útočník Antoine Griezmann, který v týdnu oznámil úmysl po pěti letech opustit klub. Levante v utkání potvrdilo dvěma góly v prvním poločase dobrou formu v závěru sezony. Vicemistr hrál navíc od 51. minuty bez vyloučeného Correy, který po odpískání nakopl protihráče, přesto dokázal vyrovnat. V 69. minutě snížil prudkou ránou zpoza vápna Rodrigo a deset minut před koncem skóroval při debutu v La Lize osmnáctiletý útočník Sergio Camello.

Už jistě sestupující týmy Huescy a Vallecana doprovodí do druhé ligy Girona, která prohrála 1:2 na hřišti Alavése. Sestup po dvou letech v nejvyšší soutěži neodvrátil ani uruguayský kanonýr Stuani, který je s 19 góly na pátém místě tabulky střelců.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Levante - Atlético Madrid 2:2 (6. Cabaco, 36. Roger - 68. Rodrigo, 79. Camello), Espaňol Barcelona - San Sebastian 2:0 (58. Rosales, 65. Wu Lej), FC Sevilla - Bilbao 2:0 (44. Ben Yedder, 90.+2 El Haddadi), Getafe - Villarreal 2:2 (13. Portillo, 76. Maksimovič - 44. Iborra, 87. Moreno), Valladolid - Valencie 0:2 (36. Soler, 52. Rodrigo), Alavés - Girona 2:1 (40. Wakaso, 83. Calleri - 86. Portu), Huesca - Leganés 2:1 (55. a 83. Mantovani - 39. vlastní Mantovani), Vigo - Vallecano 2:2 (82. z pen. a 90.+2 Aspas - 29. Embarba z pen., 71. Medran).

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

před 7 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.