Gólman Pavlenka výhře Bayernu nezabránil, dvakrát ho v brance Brém překonal Gnabry

1. 12. 2018 21:29
Bayern Mnichov zvítězil v 13. kole německé fotbalové ligy 2:1 v Brémách a přerušil třízápasové čekání na vítězství. Vedoucí Dortmund si doma poradil 2:0 s Freiburgem. Hoffenheim remizoval na svém hřišti se Schalke 1:1 a Pavel Kadeřábek odehrál za domácí celý zápas. Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy vyhrála 2:0 na hřišti Hannoveru.
Serge Gnabry z Bayernu Mnichov překonává Jiřího Pavlenku v brance Brém
Serge Gnabry z Bayernu Mnichov překonává Jiřího Pavlenku v brance Brém | Foto: Reuters

Bayern držel soupeře od začátku utkání pod tlakem a už v 7. minutě musel Pavlenka skvěle zasáhnout proti Lewandowského dělovce zblízka. Český brankář předvedl další vynikající zákrok ve 20. minutě při šanci Gnabryho, ke smůle Werderu se ale míč odrazil znovu na nohu německého záložníka a ten se napodruhé nezmýlil.

Po inkasované brance začali být nebezpeční i domácí a v 33. minutě se dočkali vyrovnání. Boateng přepustil centrovaný míč Neuerovi, brankář Bayernu se ale k němu nedostal včas a chybu v komunikaci využil ke skórování Osako.

Svěřenci Nika Kovače znovu získali vedení v 50. minutě, kdy Moisander tečoval míč do nohou Gnabryho a ten se štěstím podruhé překonal Pavlenku. V závěru Werder dohrával v deseti po vyloučení Moisandera a Bayern vítězství uhájil. Bavorský velkoklub porazil Brémy v 18. soutěžním utkání v řadě.

Dortmund se ujal vedení krátce před přestávkou z pokutového kopu nařízeného za faul Heintze na Sancha. Kapitán Borussie Reus dal tvrdou střelou doprostřed brány 13. bundesligový gól v tomto kalendářním roce, čímž vyrovnal svoji rekordní bilanci z roku 2013. Freiburg mohl vzápětí srovnat, Gondorf ale trefil z přímého kopu jen břevno.

Druhou branku přidal až v nastaveném čase střídající Alcácer, jenž si v osmém bundesligovém startu připsal desátý zásah. To se zatím povedlo pouze Gertu Dörfelovi v roce 1963.

Lucien Favre se stal prvním trenérem Borussie, který zůstal v úvodních 13 ligových zápasech bez porážky. Jeho tým navýšil náskok v čele soutěže na sedm bodů, druhý Mönchengladbach má ale zápas k dobru.

Obě branky zápasu mezi Hoffenheimem a Schalke padly z pokutových kopů. Nejprve po hodině hry proměnil penaltu nařízenou za rukou domácí kanonýr Kramarič a dal pátý gól v sezoně. V 73. minutě se ale nemýlil ani na druhé straně Bentaleb.

Hertha poprvé od září a po šesti utkáních vyhrála ligový zápas. Vítěznou branku si připsal v 44. minutě obránce Torunarigha. Na konečných 2:0 upravil v druhém poločase ve svém 300. bundesligovém zápase bosenský útočník Ibiševič.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (33. Osako - 20. a 50. Gnabry), Dortmund - Freiburg 2:0 (40. Reus z pen., 90.+1 Alcácer), Hannover - Hertha Berlín 0:2 (44. Torunarigha, 73. Ibiševič), Stuttgart - Augsburg 1:0 (39. Donis), Hoffenheim - Schalke 1:1 (59. Kramarič z pen. - 73. Bentaleb z pen.).