Gól století v Premier League. Hvězda Spurs předvedla úchvatné sólo, tleská i legenda

Rudolf Černík
9. 12. 2019 7:55
Fantazie. Korejský záložník Son Hung-min vstřelil ve fotbalové Premier League nádherný gól a v Anglii mají jasno: Tohle je trefa roku. Přinejmenším.
Son Hung-min na úprku před obranou Burnley
Son Hung-min na úprku před obranou Burnley | Foto: Reuters

Tottenham hostil v sobotu Burnley a neměl s ním vážnější problémy. V 9. minutě vedla parta kouče Josého Mourinha 2:0, ale to nejlepší přišlo ve 32. minutě. Korejská hvězda Son Hung-min vzal na hranici vlastního pokutového území míč, rozběhl se k brance soupeře, a přestože ho naháněl téměř kompletní tým hostů, ladně prošel až před gólmana a suverénně ho překonal.

Podívejte se na Sonovu nádhernou trefu:

"Sonnyho gól po sólu byl neuvěřitelný," rozplýval se Mourinho.

Také legendární anglický kanonýr Gary Lineker nevycházel z úžasu. "Wow. Son dal právě jeden z nejhezčích gólů po individuální akci, jaké jste kdy viděli. Podle mě gól roku," napsal na Twitter nejlepší střelec Anglie na závěrečných turnajích mistrovství světa.

Tweet Garyho Linekera:

Další bývalý reprezentant Albionu a nyní televizní expert Matthew Le Tissier šel ještě dál. "Vzal míč na devadesáti yardech a běžel a běžel a běžel. Prošel celou obranou Burnley a předvedl skvělé zakončení. To byl gól! Tohle je gól století," nebál se Le Tissier velkých slov v televizním studiu.

Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley | Foto: Reuters