Gól století v Premier League. Hvězda Spurs předvedla úchvatné sólo, tleská i legenda

Rudolf Černík
9. 12. 2019 7:55
Fantazie. Korejský záložník Son Hung-min vstřelil ve fotbalové Premier League nádherný gól a v Anglii mají jasno: Tohle je trefa roku. Přinejmenším.
Son Hung-min na úprku před obranou Burnley
Son Hung-min na úprku před obranou Burnley | Foto: Reuters

Tottenham hostil v sobotu Burnley a neměl s ním vážnější problémy. V 9. minutě vedla parta kouče Josého Mourinha 2:0, ale to nejlepší přišlo ve 32. minutě. Korejská hvězda Son Hung-min vzal na hranici vlastního pokutového území míč, rozběhl se k brance soupeře, a přestože ho naháněl téměř kompletní tým hostů, ladně prošel až před gólmana a suverénně ho překonal.

Podívejte se na Sonovu nádhernou trefu:

"Sonnyho gól po sólu byl neuvěřitelný," rozplýval se Mourinho.

Také legendární anglický kanonýr Gary Lineker nevycházel z úžasu. "Wow. Son dal právě jeden z nejhezčích gólů po individuální akci, jaké jste kdy viděli. Podle mě gól roku," napsal na Twitter nejlepší střelec Anglie na závěrečných turnajích mistrovství světa.

Tweet Garyho Linekera:

Další bývalý reprezentant Albionu a nyní televizní expert Matthew Le Tissier šel ještě dál. "Vzal míč na devadesáti yardech a běžel a běžel a běžel. Prošel celou obranou Burnley a předvedl skvělé zakončení. To byl gól! Tohle je gól století," nebál se Le Tissier velkých slov v televizním studiu.

Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley | Foto: Reuters

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).