Gól českého obránce Gebre Selassieho zajistil Brémám bod za remízu 1:1 s Hoffenheimem

13. 1. 2018 17:48
Theodor Gebre Selassie skóroval podruhé v sezoně, brankář Werderu Jiří Pavlenka jednou inkasoval.
Radost fotbalistů Werderu Brémy
Radost fotbalistů Werderu Brémy | Foto: Reuters

Berlín - Český obránce Theodor Gebre Selassie v prvním jarním bundesligovém kole zařídil fotbalistům Werderu Brémy vyrovnávacím gólem remízu 1:1 s Hoffenheimem. Jednatřicetiletý reprezentant se střelecky prosadil podruhé v sezoně.

O záchranu bojující Brémy prohrávaly od 39. minuty, kdy českého brankáře Jiřího Pavlenku překonal hlavičkující Benjamin Hübner. Domácí však po přestávce přidali a dočkali se vyrovnání. Po rohovém kopu v 75. minutě propadl míč ke Gebre Selassiemu, který se zblízka nemýlil.

Brémy jsou po remíze stále v sestupovém pásmu, ale od příček zajišťujících záchranu je dělí jediný bod. Hoffenheim, za který odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, sice po třech porážkách za sebou konečně bodoval, avšak promarnil možnost posunout se v neúplné tabulce na třetí místo.

Na soupisce Herthy se poprvé od říjnového zranění kolena a následné operace objevil záložník Vladimír Darida, ale do utkání ve Stuttgartu nakonec nezasáhl. Pouze z lavičky náhradníků tak sledoval, jak o vítězství domácích rozhodl nešťastný vlastní gól Niklase Starka.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Brémy - Hoffenheim 1:1 (63. Gebre Selassie - 39. Hübner), Augsburg - Hamburk 1:0 (45. Ku Ča-čchol), Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:1 (28. Haller - 51. Koch), Hannover - Mohuč 3:2 (33., 38. z pen. a 75. Fullkrug - 26. Muto, 31. Hack), Stuttgart - Hertha Berlín 1:0 (78. vlastní Stark), Lipsko - Schalke 3:1 (41. Keita, 69. Werner, 71. Bruma - 55. Naldo).