Gebre Selassie zachránil Brémy před porážkou. V Německu byli vidět i další Češi

19. 12. 2018 22:30
Fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie zachránil přesnou hlavičkou Werder Brémy před domácí porážkou od Hoffenheimu. Při remíze 1:1 byli hodně vidět i další Češi. V závěru prvního poločasu předvedl parádní přímý kop obránce hostí Pavel Kadeřábek, ale Jiří Pavlenka v brance domácích jeho pokus vystihl. Gebre Selassie se trefil v bundeslize letos podruhé, celkově to byl jeho sedmnáctý gól od roku 2012, kdy na sever Německa přišel.
Bayern Mnichov vyhrál nad Lipskem 1:0.
Bayern Mnichov vyhrál nad Lipskem 1:0. | Foto: Reuters

Bayern Mnichov si v domácím zápase s Lipskem připsal čtvrtou výhru po sobě. Postaral se o ni sedm minut před koncem Francouz Ribéry, který přišel na hřiště jako střídající náhradník. Už v prvním poločase trefil Polák Lewandowski tyč, ale ani hosté nebyli bez šancí. Hlavička Francouze Upamecana skončila na břevně. V nervózním závěru uviděl Ilsanker z Lipska červenou kartu. Obhájce titulu se přiblížil na šest bodů k vedoucímu Dortmundu.

Vicemistr Schalke pokračoval ve špatných výkonech a doma před 61 tisíci diváky utrpěl už pátou porážku. Připravil mu ji Leverkusen zásluhou branek Rakušana Dragovice a Argentince Alaria. Američan Wright sice svým prvním bundesligovým gólem v závěru prvního poločasu snížil, ale víc domácí nedokázali a ze hřiště je vyprovázel pískot. Pozice trenéra Domenica Tedesca je před posledním letošním utkáním hodně nejistá.

Poslední Hannover ukořistil bod ve Freiburgu, přestože od 3. minuty prohrával po Waldschmidtově penaltě. Brazilec Felipe ale vyrovnal a druhý gól domácích rozhodčí po konzultaci s videem neuznal pro ofsajd. Dělbou bodů skončil i zápas Mohuče s Frankfurtem nad Mohanem. Domácí poslal dvakrát do vedení Švéd Quaison, ale Srb Jovič dokázal pokaždé odpovědět.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Schalke - Leverkusen 1:2 (45+2. Wright - 27. Dragovic, 35. Alario), Bayern Mnichov - Lipsko 1:0 (83. Ribéry), Brémy - Hoffenheim 1:1 (57. Gebre Selasie - 31. Bittencourt), Freiburg - Hannover 1:1 (3. Waldschmidt z pen. - 14. Felipe), Mohuč - Eintracht Frankfurt 2:2 (10. a 36. Quaison - 31. a 45+1. Jovič).