Gebre Selassie přihrál na gól. Pavlenka ale dostal tři a Brémy prohrály

Aktualizováno 22. 12. 2018 20:40
Český fotbalista Theodor Gebre Selassie v 17. kole německé ligy přihrál na gól, ale Werder Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance prohrál v Lipsku 2:3.
Theodor Gebre Selassie.
Theodor Gebre Selassie. | Foto: ČTK

Leverkusen porazil 3:1 Herthu Berlín, za niž odehrál 75 minut Vladimír Darida. Ondřej Petrák se marně snažil odvrátit domácí prohru Norimberku 0:1 s Freiburgem. Bayern Mnichov zvítězil 3:0 ve Frankfurtu a přezimuje na druhém místě tabulky o šest bodů za vedoucím Dortmundem.

Brankář Pavlenka v prvním poločase dvakrát lovil míč ze sítě. V 22. minutě neměl nárok proti Klostermannově dělovce na přední tyč a těsně před odchodem do kabin inkasoval po chybě v rozehrávce. Český brankář nahrál do těžké pozice Krusemu, jenž při pokusu vrátit Pavlenkovi míč "namazal" Wernerovi a ten skóroval pojedenácté v ligové sezoně.

Brémy se ale gólově prosadily i v 17. utkání ligové sezony, poté co v 67. minutě našel Gebre Selassie zpětnou přihrávkou na hranici vápna Kruseho. A o deset minut později vyrovnal po skvělé Osakově práci Sargent. Favorizované Lipsko si ale čtvrtou domácí výhru v řadě vzít nenechalo. Tři minuty před koncem rozhodl přízemní střelou střídající Bruma. Lipsko zůstalo čtvrté, Werder se propadl na desáté místo.

Bayern potvrdil vzestupnou formu a připsal si v bundeslize páté vítězství v řadě, navíc už čtyřikrát po sobě neinkasoval. Hvězdou utkání byl Ribéry, který dal dva góly, což je stejně jako za celý předchozí průběh ligové sezony. Trenér Bayernu Kovač slavil výhru proti klubu, který před příchodem do Mnichova vedl.

Leverkusen poslal do vedení už po pěti minutách hry Volland. V 23. minutě zvýšil Havertz, který využil špatného zpracování brankáře Jarsteina. Hertha ještě do poločasu snížila po rohu zásluhou Torunarighy. Bayeru ale dodal klid po změně stran opět teprve devatenáctiletý Havertz.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Hannover - Düsseldorf 0:1 (90.+2 Fink), Leverkusen - Hertha Berlín 3:1 (23. a 49. Havertz, 6. Volland - 26. Torunarigha), Lipsko - Brémy 3:2 (22. Klostermann, 44. Werner, 87. Bruma - 67. Kruse, 77. Sargent), Norimberk - Freiburg 0:1 (19. Gulde), Stuttgart - Schalke 1:3 (76. Gonzalez - 10. Skrzybski, 70. Sané, 78. Kutucu), Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:3 (35. a 79. Ribéry, 89. Rafinha).

1. Dortmund 17 13 3 1 44:18 42
2. Bayern Mnichov 17 11 3 3 36:18 36
3. Mönchengladbach 17 10 3 4 36:18 33
4. Lipsko 17 9 4 4 31:17 31
5. Eintracht Frankfurt 17 8 3 6 34:23 27
6. Wolfsburg 16 7 4 5 24:20 25
7. Hoffenheim 16 6 6 4 31:22 24
8. Hertha Berlín 17 6 6 5 26:27 24