Galapředstavení Gnabryho. Záložník Bayernu nastřílel hattrick a přidal dvě asistence

14. 12. 2021 20:27
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 16. kole německé ligy 5:0 Stuttgart a čtvrtou výhrou v řadě navýšili náskok v čele tabulky. Hattrickem a dvěma asistencemi se blýskl záložník Serge Gnabry, oba góly připravil kanonýrovi Robertu Lewandowskému.
Serge Gnabry
Serge Gnabry | Foto: Reuters

Gnabry se vrátil do základní sestavy po pětizápasové pauze a důvěru začal splácet ve 40. minutě, kdy po Saného přihrávce z první obstřelil brankáře Müllera. Sané nasbíral ve všech soutěžích deset asistencí a stejný počet branek, čímž už vyrovnal svou bilanci z minulé sezony.

Druhý zásah přidal Gnabry krátce po změně stran a následně dvakrát vyzval ke skórování Lewandowského. Nejlepší ligový střelec má na kontě 18 branek a v čele tabulky střelců odskočil na rozdíl čtyř gólů českému útočníkovi Patriku Schickovi z Leverkusenu. Gnabry završil třígólové představení v 74. minutě po chybě gólmana Müllera a připsal si třetí hattrick v dresu bavorského velkoklubu.

Bayern má náskok devíti bodů před druhým Dortmundem, který čeká ve středu domácí duel s posledním Fürthem. Stuttgart prohrál po třech zápasech a je na 15. příčce.

Vladimír Darida odehrál celý zápas při porážce Herthy Berlín 0:4 na hřišti Mohuče. Ta rozprostřela čtyři góly do sítě soupeře rovnoměrně do obou poločasů, branku a asistenci zaznamenal pravý bek Widmer. Vítězný tým se v neúplné tabulce posunul na šesté místo, Hertha je čtrnáctá.

Wolfsburg prohrál počtvrté v řadě, tentokrát podlehl doma 2:3 Kolínu nad Rýnem. Dva góly dal Modeste včetně toho vítězného z 89. minuty. Kolín se dostal před dnešního soupeře na osmou příčku, "Vlci" jsou až jedenáctí.

Německá fotbalová liga - 16. kolo: Stuttgart - Bayern Mnichov 0:5 (40., 53. a 74. Gnabry, 69. a 72. Lewandowski), Mohuč - Hertha Berlín 4:0 (19. I Če-song, 41. Hack, 49. Widmer, 79. Boëtius), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:3 (9. L. Nmecha, 51. Weghorst - 34. a 89. Modeste, 73. Uth).

1. Bayern Mnichov 16 13 1 2 52:16 40
2. Dortmund 15 10 1 4 36:23 31
3. Leverkusen 15 8 3 4 37:24 27
4. Hoffenheim 15 8 2 5 32:23 26
5. Freiburg 15 7 4 4 26:15 25
6. Mohuč 16 7 3 6 25:16 24
7. Union Berlín 15 6 5 4 22:21 23
8. Kolín nad Rýnem 16 5 7 4 26:27 22