Kanonýr Henry je novým trenérem Monaka. Má vyřešit krizi klubu

ČTK ČTK
13. 10. 2018 11:37
V týdnu se přitom spekulovalo o tom, že Henry by měl dělat manažera v Aston Ville.
Thierry Henry, asistent trenéra Belgie
Thierry Henry, asistent trenéra Belgie | Foto: Reuters

Monako - Bývalý francouzský fotbalový reprezentant Thierry Henry se stal novým trenérem Monaka. Jednačtyřicetiletý někdejší kanonýr nahradí na lavičce Portugalce Leonarda Jardima. S vedením knížecího klubu se dohodl na smlouvě do roku 2021.

Jardim v předminulé sezoně získal s Monakem mistrovský titul a byl vyhlášen nejlepším trenérem francouzské ligy. V tomto ročníku se však týmu nedaří a po devíti kolech je v tabulce třetí od konce s pouhými šesti body. Vedení klubu proto kouče ve čtvrtek odvolalo.

Henry, který v Monaku zahájil profesionální hráčskou kariéru, během níž získal i tituly mistra světa a Evropy, byl v srpnu blízko trenérského angažmá v Bordeaux. S jeho vedením se nakonec na spolupráci nedohodl. Mistr světa z roku 1998 a bývalý útočník Arsenalu působil v posledních dvou letech jako asistent u belgické reprezentace.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy