Slavii budou proti Nice chybět tři reprezentanti. Podle Tvrdíka se nakazili v Izraeli

ČTK ČTK
2. 11. 2020 22:22
Fotbalisté pražské Slavie budou ve čtvrtečním utkání 3. kola základní skupiny Evropské ligy s Nice oslabeni o tři hráče základní sestavy. Podle předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka měli pozitivní test na koronavirus.
Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia Praha - Bayer Leverkusen
Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia Praha - Bayer Leverkusen | Foto: Milan Kammermayer

"Před zítřejšími testy UEFA je jasné, že Slavii budou chybět v zápase s Nice z důvodu pozitivního výsledku v preventivních klubových testech tři hráči základní sestavy - reprezentanti," uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.

Slávistický šéf se domnívá, že se trojice mohla nakazit během úvodního kola skupiny, které Slavia 22. října odehrála v Izraeli proti Beer Ševě.

Za domácí tým smělo z rozhodnutí UEFA nastoupit i několik hráčů, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Podle Hapoelu nešlo o nově nakažené, už prošli povinnou karanténou a nebyli infekční. "Máme obavu, že výjezd do Izraele nás přišel skutečně draho," podotkl Tvrdík.

Slávisté už v Izraeli kvůli koronaviru postrádali dvojici Tomáš Holeš, Peter Olayinka. Oba se již uzdravili a zasáhli do utkání 2. kola skupiny proti Leverkusenu, který Pražané doma porazili 1:0. S Beer Ševou naopak prohráli 1:3 a ve skupině mají stejně jako zbylí tři soupeři po třech bodech.

Koronavirová opatření se v jednotlivých zemích v souvislosti s fotbalem výrazně liší. Zatímco v Izraeli směli nastoupit i hráči s pozitivním testem, minulý týden naopak za Crvenou zvezdu Bělehrad nemohl proti Liberci hrát záložník Guélor Kanga, přestože už byl několik dnů na covid-19 negativní.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy