West Ham bez nemocného Součka podlehl Leedsu 2:3. Král opět nenastoupil

16. 1. 2022 17:27
Fotbalisté West Hamu ve 22. kole anglické ligy podlehli Leedsu 2:3. Londýnský tým přerušil sérii tří vítězství, přesto je v neúplné tabulce dál čtvrtý. Celý zápas za "Kladiváře" odehrál obránce Vladimír Coufal, reprezentační kapitán Tomáš Souček podruhé za sebou chyběl kvůli nemoci a další záložník Alex Král zůstal na domácí lavičce.
Fotbalisté West Hamu v Premier League podlehli Leedsu 2:3.
Fotbalisté West Hamu v Premier League podlehli Leedsu 2:3. | Foto: Reuters

Hattrick v Londýně zaznamenal Jack Harrison. Liverpool po výhře 3:0 nad Brentfordem poskočil na druhé místo.

Harrison se poprvé prosadil v 10. minutě a po Bowenově vyrovnání ještě před pauzou rychle vrátil Leedsu vedení. V 52. minutě srovnal Fornals, ale West Ham ani podruhé dlouho neudržel nerozhodný stav. Po hodině hry pětadvacetiletý křídelník Harrison zkompletoval premiérový hattrick v profesionální kariéře.

Leeds sahal po dalších gólech, Raphinha však napálil z přímého kopu břevno a Klichova trefa byla odvolána kvůli ofsajdu. V závěru zase nedokázal vyrovnat Coufal, jehož tvrdou střelu vyrazil hostující brankář Meslier.

Liverpool poslal do vedení v závěru první půle Fabinho, v 69. minutě zvýšil domácí náskok Oxlade-Chamberlain a chvíli po něm skóroval i střídající Minamino, který tak stylově oslavil dnešní 27. narozeniny. "Reds" uspěli po šňůře tří kol bez vítězství, na vedoucí Manchester City ztrácejí 11 bodů, ale obhájci titulu odehráli o jeden duel více.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Liverpool - Brentford 3:0 (44. Fabinho, 69. Oxlade-Chamberlain, 77. Minamino), West Ham United - Leeds 2:3 (34. Bowen, 52. Fornals - 10., 37. a 60. Harrison),

Utkání Tottenham - Arsenal bylo odloženo kvůli koronaviru.

1. Manchester City 22 18 2 2 54:13 56
2. Liverpool 21 13 6 2 55:18 45
3. Chelsea 22 12 7 3 45:17 43
4. West Ham United 22 11 4 7 41:30 37
5. Arsenal 20 11 2 7 33:25 35
6. Tottenham 18 10 3 5 23:20 33
7. Manchester United 20 9 5 6 32:29 32
8. Wolverhampton 20 9 4 7 17:15 31