Další obvinění z rasismu. Fotbalisté Valencie kvůli údajné urážce odešli ze hřiště

4. 4. 2021 21:32
Fotbalisté Valencie odešli při utkání ve španělské lize proti Cádizu ze hřiště. Důvodem byl incident z prvního poločasu, kdy se stoper Mouctar Diakhaby stal podle tvrzení Valencie obětí rasistické urážky. Zápas byl na více než dvacet minut přerušen, pak se ovšem dohrál.
Stoper Valencie Mouctar Diakhaby
Stoper Valencie Mouctar Diakhaby | Foto: Reuters

Po půlhodině hry za stavu 1:1 se Diakhaby dostal po slovní výměně názorů do potyčky s domácím obráncem Calou.

Hostující tým se po Diakhabyho protestech odebral do útrob stadionu. Podle prohlášení valencijského klubu se francouzský obránce tmavé pleti stal obětí rasistické urážky.

"NE rasismu! Plně stojíme za Mouctarem Diakhabym. Tým se nakonec rozhodl pokračovat a sám hráč, který se stal obětí rasistické urážky, podpořil spoluhráče v návratu na hřiště a dohrání zápasu. Máš naši podporu, Mouctare!" uvedla Valencie na sociálních sítích.

Diakhaby zůstal v kabině a byl vystřídán, v poločasové pauze stáhl Cádiz ze hry i autora úvodní branky Calu. V 88. minutě rozhodl gólem jeho náhradník Marcos Mauro.

Atlético Madrid utrpělo třetí porážku v sezoně, když podlehlo 0:1 v Seville. V osmé minutě nedal Lucas Ocampos penaltu, domácí se však dočkali v 70. minutě po trefě Marcoe Acuňi. Brankář Tomáš Vaclík strávil utkání na lavičce vítězného celku. Pokud Barcelona zvládne pondělní dohrávku s Valladolidem, bude na vedoucí Atlético ztrácet už jen bod.

Betis Sevilla remizoval 1:1 na hřišti sedmnáctého Elche. Do vedení poslal favorita ve 14. minutě Borja Iglesias, který proměnil i svou třetí penaltu v sezoně. Elche vyrovnalo v 36. minutě, kdy se trefil Pere Milla, další branku ale nováček soutěže nepřidal a čeká na výhru už čtyři zápasy.

Celta Vigo rozhodla o vítězství 3:1 na půdě posledního Alavésu mezi osmou a 20. minutou, kdy nasázela tři branky. Trefil se i Iago Aspas a stal se čtvrtým hráčem v pěti elitních evropských ligách, který nasbíral v sezoně dvouciferný počet gólů i asistencí (10+10). Vigo se posunulo na osmé místo, na pohárové příčky ale ztrácí devět bodů.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Cádiz - Valencie 2:1 (14. Cala, 88. Marcos Mauro - 19. Gameiro), Alavés - Vigo 1:3 (86. Lejeune - 8. Nolito, 14. Aspas, 20. Mina), Elche - Betis Sevilla 1:1 (36. Milla - 14. Iglesias z pen.), FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (70. Acuňa).

1. Atlético Madrid 29 20 6 3 51:19 66
2. Real Madrid 29 19 6 4 51:23 63
3. FC Barcelona 28 19 5 4 67:24 62
4. FC Sevilla 29 18 4 7 40:21 58
5. Villarreal 29 11 13 5 42:31 46
6. Betis Sevilla 29 14 4 11 39:42 46
7. San Sebastian 28 12 9 7 44:28 45
8. Vigo 29 9 10 10 38:44 37