Fotbalisté Valencie díky výhře nad Alavésem poprvé bodovali

23. 9. 2016 7:45
Až na pátý pokus se podařilo fotbalistům Valencie ve španělské La Lize bodovat. V dohrávce pátého kola porazili Alavés 2:1.
Valencia slaví první body
Valencia slaví první body | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Valencie v 5. kole španělské ligy poprvé v sezoně bodovali. V prvním utkání po odvolání hlavního trenéra Paka Ayestarána zvítězili 2:1 nad Alavésem díky vlastnímu gólu soupeře a proměněné penaltě z 88. minuty.

Valencie prohrála první čtyři zápasy ročníku a zažívá jeden z nejhorších startů v klubové historii. Krizi odnesl ztrátou funkce kouč Ayestarán, jehož dočasně nahradil osvědčený Salvador "Voro" González. Účastníkovi mistrovství světa v roce 1994 připadla role prozatímního trenéra Valencie za posledních osm let už počtvrté.

Ve čtvrtek se šestinásobní španělští mistři ujali vedení ve 28. minutě poté, co hostující Víctor Laguardia hlavičkoval do vlastní sítě. O vyrovnání se postaral v poslední minutě úvodní půle po rohu Gaizka Toquero, a když už se domácí fanoušci na stadionu Mestalla neochotně smiřovali s dalším neuspokojivým výsledkem, dočkali se penalty po faulu na belgického záložníka Zakariu Bakkaliho.

Pokutový kop dvě minuty před vypršením řádné hrací doby v klidu proměnil Daniel Parejo a dostal Valencii ze dna tabulky. "Tuhle výhru jsme potřebovali, zvlášť doma. Nehráli jsme skvěle, ale udělali jsme, co jsme měli," uvedl bývalý španělský mládežnický reprezentant.

Tabulku španělské ligy vede po pěti kolech s 13 body Real Madrid s náskokem dvou bodů před Sevillou a dalšího bodu před mistrovskou Barcelonou.