Blamáž Liverpoolu, prohrál na hřišti dosud posledního týmu. United vyválčili remízu

Aktualizováno 22. 10. 2022 21:16
Šlágr 13. kola anglické fotbalové ligy mezi Chelsea a Manchesterem United skončil remízou 1:1, kterou hosté vybojovali gólem v nastavení. Liverpool překvapivě prohrál na hřišti dosud posledního Nottinghamu Forest 0:1. Manchester City si upevnil druhé místo výhrou 3:1 nad Brightonem, dvakrát se trefil suverénně nejlepší střelec soutěže Erling Haaland.
Zklamaní fotbalisté Liverpoolu.
Zklamaní fotbalisté Liverpoolu. | Foto: Reuters

Na Stamford Bridge se čekalo na gól do 87. minuty, kdy rozhodčí nařídil pokutový kop pro Chelsea po faulu McTominaye na Broju. Penaltu proměnil Jorginho a dal 21. branku v Premier League, z toho 19. z pokutového kopu.

Nottingham v lize vyhrál teprve podruhé, naposledy porazil West Ham doma také 1:0 gólem Awoniyiho. Díky tříbodovému zisku opustil Forest poslední místo v tabulce, Leicester se před něj ale může vrátit po nedělním zápase ve Wolverhamptonu.

Haaland na Emirates Stadium dvakrát skóroval už v prvním poločase. Nejprve se po dlouhém nákopu brankáře Edersona vyhnul špatně vyběhnuvšímu gólmanovi Sánchezovi a zakončil do prázdné branky a před pauzou přidal vítěznou trefu z penalty. Po 11 ligových zápasech má na kontě 17 gólů. Penaltová trefa byla zároveň 600. ligovým gólem Manchesteru City pod vedením Pepa Guardioly.

Brighton v druhém poločase snížil zásluhou Trossarda, ale čtvrt hodiny před koncem vítězství "Citizens" pojistil De Bruyne. Manchester City ztrácí bod na Arsenal, který bude hrát až v neděli.

Brighton po příchodu trenéra De Zerbiho ještě nevyhrál. V pěti zápasech třikrát prohrál a dvakrát remizoval.

Zápas Evertonu s Crystal Palace v liverpoolském Goodison Parku skončil vítězstvím domácích "Karamelek" 3:0. V prvním poločase se trefil Calvert-Lewin, ve druhém se mezi střelce zapsali Gordon a McNeil. Everton zvítězil po třech prohrách a díky lepšímu skóre vystřídal svého soupeře na 11. místě.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Nottingham - Liverpool 1:0 (55. Awoniyi), Everton - Crystal Palace 3:0 (11. Calvert-Lewin, 63. Gordon, 84. McNeil), Manchester City - Brighton 3:1 (22. a 43. z pen Haaland, 75. De Bruyne - 53. Trossard), Chelsea - Manchester United 1:1 (87. Jorginho z pen. - 90.+4 Casemiro).

1. Arsenal 10 9 0 1 24:10 27
2. Manchester City 11 8 2 1 36:11 26
3. Tottenham 11 7 2 2 22:12 23
4. Chelsea 11 6 3 2 16:11 21
5. Manchester United 11 6 2 3 16:16 20
6. Newcastle 11 4 6 1 18:9 18
7. Liverpool 11 4 4 3 22:13 16
8. Brighton 11 4 3 4 15:14 15