Nepřemožitelný Liverpool šlape dál. Proti Wolves ale trefil výhru až před koncem

23. 1. 2020 23:53
Fotbalisté Liverpoolu nezaváhali v anglické lize ani v utkání 24. kola na hřišti Wolverhamptonu a po vítězství 2:1 znovu vedou tabulku o 16 bodů před Manchesterem City.
Útočník fotbalového Liverpoolu Roberto Firmino slaví po zápase s Wolverhamptonem výhru, kterou zajistil svým gólem v závěru | Foto: Reuters

Svěřenci německého trenéra Jürgena Kloppa, kteří z 23 odehraných ligových zápasů ztratili body pouze v jediném, navíc mají jedno utkání k dobru.

Favorizovaní hosté šli na stadionu sedmého celku tabulky záhy do vedení. V osmé minutě si na centr z rohového kopu naběhl kapitán Jordan Henderson a hlavou poslal míč k tyči.

Na začátku druhého poločasu vyrovnal rovněž hlavou mexický útočník Raúl Jiménez, nejlepší střelec Wolves se po rychlém protiútoku trefil pojedenácté v sezoně.

Liverpool dostal v lize gól po sedmi zápasech, předtím naposledy inkasoval 4. prosince v derby s Evertonem. Druhou bodovou ztrátu v sezoně po říjnové remíze s Manchesterem United odvrátil Brazilec Roberto Firmino, který se v 84. minutě prosadil uvnitř velkého vápna i v obležení tří domácích zadáků.

Nad Wolverhamptonem vyhrál Liverpool v Premier League posedmé v řadě. Loni v lednu ho ale právě tento protivník vyřadil ve třetím kole Anglického poháru.