Na hřiště po letištních schodech. Hráči Lipska se podle pravidel nevejdou na lavičku

ČTK ČTK
16. 5. 2020 11:43
Fotbalový klub z Lipska musel kvůli přísným opatřením proti šíření koronaviru před dnešním restartem bundesligy požádat o pomoc místní letiště. To zapůjčilo mobilní schody využívané k nástupu a výstupu z letadel - v Red Bull Areně budou sloužit k překonání třímetrové výšky mezi hrací plochou a tribunou.
Patrika Schicka a jeho spoluhráče čekají v Lipsku nevídané inovace kvůli koronaviru.
Patrika Schicka a jeho spoluhráče čekají v Lipsku nevídané inovace kvůli koronaviru. | Foto: Reuters

Vzhledem k tomu, že po restartu německé ligy musí mít hráči a členové realizačního týmu na střídačkách 1,5 metru rozestupy, všichni by se na lavičku nevešli a někteří tak musejí na tribunu. Letištní schody pomohou k tomu, aby se v případě potřeby dostali rychle na trávník. "Mimořádné situace vyžadují mimořádná řešení. Rádi pomůžeme," citoval deník Bild mluvčího letiště Lipsko/Halle.

Třetí tým tabulky Lipsko, kde působí český reprezentační útočník Patrik Schick, dnes v prvním zápase po dvouměsíční pauze hostí osmý Wolfsburg. Trenér Julian Nagelsmann požádal fanoušky, aby neohrozili dokončení sezony tím, že se budou shlukovat před stadionem. "Zůstaňte prosím doma, rádi bychom bundesligu dohráli do konce. Můžete klidně křičet a slavit ze svých balkonů, třeba se něco z toho na stadion donese," uvedl kouč ve videovzkazu.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy