Dortmund překvapivě prohrál, Bayern se může dotáhnout. Inter ztratil v Cagliari

2. 3. 2019 0:28
Vedoucí tým německé fotbalové ligy Dortmund v předehrávce 24. kola překvapivě podlehl 1:2 na hřišti o záchranu bojujícího Augsburgu, v jehož sestavě chyběl zraněný český záložník Jan Morávek. Borussia tak nabídla svému pronásledovateli Bayernu Mnichov, aby se na ni v sobotu v případě vítězství v Mönchengladbachu bodově dotáhl.
Dortmund remizoval v Norimberku 0:0.
Dortmund remizoval v Norimberku 0:0. | Foto: Reuters

Do sestavy Dortmundu se po měsíční pauze způsobené zraněním vrátil kapitán a nejlepší střelec Marco Reus, hvězdou utkání byl však domácí útočník Či Tong-won. Korejský reprezentant, jenž se před pěti lety marně snažil prosadit do hlavního týmu Borussie, vstřelil oba góly Augsburgu.

Poprvé se Či Tong-won prosadil ve 24. minutě nadvakrát z malého vápna a favorizované hosty zaskočil podruhé v 68. minutě jemnou technickou střelou přes gólmana Romana Bürkiho. Dortmundu dal naději snížením v 81. minutě španělský náhradník Paco Alcácer, ale na jeho 13. gól v sezoně už žádný hráč Borussie nenavázal.

Patnáctý Augsburg uspěl po třech porážkách a má pětibodový náskok před Stuttgartem, který figuruje na barážové příčce.

Čtrnácté Cagliari porazilo v předehrávce 26. kola italské fotbalové ligy 2:1 Inter Milán, který může o víkendu přijít o třetí místo v tabulce. Interu po dnešku zůstal dvoubodový náskok před městským rivalem AC a tříbodový před AS Řím.

Všechny góly padly na Sardinii v prvním poločase. Domácí poslal do vedení ve 31. minutě Luca Ceppitelli, ale už za sedm minut vyrovnal mladý Argentinec Lautaro Martínez. Ještě do přestávky však rozradostnil Cagliari Leonardo Pavoletti povedeným volejem po centru Darija Srny.

V závěru utkání mohl zvýšit vedení domácích Nicolo Barella, ale v nastaveném čase z penalty překopl branku.