Fotbalisté Dortmundu odvrátili blamáž třemi góly po poločase

22. 11. 2019 22:52
Fotbalisté Dortmundu doma remizovali v bundeslize s posledním Paderbornem 3:3. Slávistický soupeř v Lize mistrů po přestávce dotáhl tříbrankovou ztrátu, ve druhé nastavené minutě vyrovnal Marco Reus.
Fotbalisté Borussie Dortmund.
Fotbalisté Borussie Dortmund. | Foto: Reuters

Borussia ztratila body i v minulém kole, kdy podlehla mistrovskému Bayernu vysoko 0:4. Dnešní remíza ji v tabulce posunula na páté místo, na vedoucí Mönchengladbach ale může po víkendu ztrácet už osm bodů.

První poločas byl pro Borussii jako ze zlého snu. Hosté se třikrát dostali sami před brankáře Romana Bürkiho a Streli Mamba i Gerrit Holtmann šance využili. Krátce po přestávce snížil Jadon Sancho, ale pak obrana Paderbornu dlouho odolávala.

Dortmund v závěru vystupňoval tlak a před více než osmdesátitisícovou návštěvou zachránil alespoň bod. Axel Witsel skóroval v 84. minutě hlavou a ze vzduchu se v nastavení trefil i nejlepší střelec týmu Reus.

Právě v Dortmundu zakončí pražská Slavia 10. prosince základní skupinu Ligy mistrů.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Dortmund - Paderborn 3:3 (47. Sancho, 84. Witsel, 90.+2 Reus - 5. a 37. Mamba, 43. Holtmann).