Fotbalisté Dinama Záhřeb podevatenácté ovládli chorvatskou ligu

ČTK ČTK
19. 4. 2019 21:44
Fotbalisté Dinama Záhřeb v pátek porazili 1:0 tým Slaven Belupo a šest kol před koncem soutěže si zajistili mistrovský titul. Dinamo, které má na prvním místě tabulky nesmazatelný náskok 23 bodů před druhou Rijekou, ovládlo chorvatskou ligu potřinácté za posledních čtrnáct sezon. Nadvládu záhřebského celku v posledních letech narušila jen Rijeka, která v ročníku 2016/2017 získala svůj jediný titul v historii. Celkem má Dinamo na kontě 19 chorvatských titulů a v probíhající sezoně ještě může ovládnout i národní pohár. V semifinále nastoupí proti Osijeku, druhou dvojici tvoří Rijeka a Zaprešič.
Fanoušci Dinama Záhřeb.
Fanoušci Dinama Záhřeb. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 40 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy