Co se nepodařilo Slavii, dokázalo Burnley. Na Chelsea uhrálo v anglické lize remízu

22. 4. 2019 23:17
Fotbalisté Chelsea čtyři dny po domácí výhře 4:3 nad Slavií ve čtvrtfinále Evropské ligy zažili další zápas, v němž padal jeden gól za druhým. S Burnley v 35. kole anglické ligy doma remizovali 2:2, o všechny branky se přitom soupeři postarali už v úvodní půlhodině. Český útočník Matěj Vydra zůstal v týmu hostů na lavičce náhradníků.
Obránce Chelsea David Luiz (vpravo) sváděl v anglické fotbalové lize tvrdý souboj s Chrisem Woodem z Burnley | Foto: Reuters

Burnley tři předchozí zápasy v lize vyhrálo a výtečnou aktuální formu potvrdil patnáctý celek tabulky i na Stamford Bridge, kde od osmé minuty vedl po Hendrickově voleji. Chelsea s odpovědí dlouho nečekala, na gól Kantého po Hazardově kličkované záhy navázal Higuaín, ale pak hostům vyšlo rozehrání volného kopu a Barnes vyrovnal.

Značná územní převaha favorizovanému londýnskému celku výhru nevynesla. Chelsea, která v minulém kole prohrála s vedoucím Liverpoolem, se v tabulce přesto posunula na čtvrté místo, jež zajišťuje postup do Ligy mistrů. Burnley, které v minulé sezoně dokázalo na stadionu Chelsea zvítězit, potřebuje k definitivní jistotě záchrany bod ze tří zbývajících utkání.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Chelsea - Burnley 2:2 (12. Kanté, 14. Higuaín - 8. Hendrick, 24. Barnes).

Frankfurt přišel ve Wolfsburgu na poslední chvíli o výhru

Fotbalisté Frankfurtu remizovali v dohrávce německé ligy na hřišti Wolfsburgu 1:1 a i nerozhodný výsledek jim vzhledem k víkendovému zaváhání pátého Mönchengladbachu stačil k upevnění čtvrtého místa v tabulce. Semifinalisté Evropské ligy přitom měli nakročeno k vítězství, o výhru ale v poslední minutě přišli.

Eintracht poslal do vedení v 78. minutě střídající De Guzmán, který se prosadil necelých deset minut po příchodu na trávník. V 90. minutě ale zajistil domácím bod Brooks. Frankfurt na čtvrté příčce, která znamená účast v příští sezoně Ligy mistrů, má od Mönchengladbachu dvoubodový odstup.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (90. Brooks - 78. De Guzmán).

Fotbalisté Bergama po obratu porazili druhou Neapol

Fotbalisté Bergama zvítězili v 33. kole italské ligy na hřišti druhé Neapole 2:1 a posunuli se na čtvrté místo, které svému držiteli vynese na konci soutěže postup do Ligy mistrů. Atalanta sesadila ze čtvrté příčky AC Milán, který má horší skóre.

Poté, co si titul v sobotu zajistil Juventus, hraje Neapol už jen o udržení druhého místa. Přestože svěřenci renomovaného trenéra Carla Ancelottiho vyhráli jen jeden z posledních čtyř zápasů Serie A, mají před třetím Interem Milán šestibodový odstup. Hrát se bude ještě pět kol.

Po Mertensově brance z 28. minuty přitom domácí celek dlouho vedl, jenže Atalanta v poslední půlhodině stav otočila. Zapata se nejprve 21. gólem v sezoně posunul na druhé místo v tabulce střelců a pak patičkou připravil vítěznou branku Pašaličovi.

Bergamo naposledy nebodovalo 23. února v Turíně, pak v lize uhrálo pět vítězství a tři remízy.