Chelsea doma jen remizovala s Brightonem, Citizens si upevnili vedení

Aktualizováno 29. 12. 2021 23:20
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli ve 20. kole anglické ligy na hřišti nováčka Brentfordu 1:0. Obhájce titulu zvítězil v Premier League podesáté za sebou a neúplnou tabulku vede o osm bodů před Chelsea. "Blues" doma pouze remizovali s Brightonem 1:1, o vítězství přišli v nastavení.
Mason Mount v dresu Chelsea
Mason Mount v dresu Chelsea | Foto: Reuters

Triumf "Citizens" na stadionu londýnského celku zařídil v 16. minutě Foden, který z první usměrnil mezi tři tyče centr De Bruyneho. Jeho trefu musel kvůli možnému ofsajdu potvrdit videorozhodčí. V závěru se prosadil i jeho spoluhráč Laporte, tentokrát však VAR odhalil těsný ofsajd a branku neuznal.

Chelsea proti Brightonu poslal do vedení na Stamford Bridge ve 28. minutě Lukaku. V první minutě nastavení ale rovněž hlavou srovnal Welbeck.

Svěřenci trenéra Thomase Tuchela uhráli nerozhodný výsledek ve třetím z posledních čtyř ligových duelů, přesto poskočili na druhé místo o bod před Liverpool, který má zápas k dobru. Brighton nevyhrál venku v lize sedmé utkání po sobě, posunul se ale na jedenácté místo.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Chelsea - Brighton 1:1 (28. Lukaku - 90.+1 Welbeck), Brentford - Manchester City 0:1 (16. Foden).

1. Manchester City 20 16 2 2 51:12 50
2. Chelsea 20 12 6 2 43:14 42
3. Liverpool 19 12 5 2 50:16 41
4. Arsenal 19 11 2 6 32:23 35
5. West Ham United 19 9 4 6 34:25 31
6. Tottenham 17 9 3 5 22:20 30
7. Manchester United 17 8 4 5 27:25 28
8. Wolverhampton 18 7 4 7 13:14 25