Krejčího Boloňa se dočkala výhry po pěti zápasech, zdolala Sampdorii s Janktem

Aktualizováno 27. 10. 2019 23:11
Souboj českých fotbalových reprezentantů v italské lize vyzněl pro Ladislava Krejčího. Boloňa si v dnešním devátém kole poradila 2:1 se Sampdorií a po pěti zápasech se dočkala vítězství. Naopak janovský celek, za který nastoupil Jakub Jankto, prohrál v sezoně posedmé a je stále poslední.
Ladislav Krejčí, ilustrační foto.
Ladislav Krejčí, ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Nečekanou ztrátu zaznamenala čtvrtá Neapol, která s předposledním týmem Spal Ferrara remizovala 1:1. Naopak Bergamo rozstřílelo 7:1 Udine a vyrovnalo své nejvyšší domácí vítězství. Debakl na straně hostů, kteří jen o gól zaostali za nelichotivým klubovým rekordem, sledoval český reprezentant Antonín Barák pouze z lavičky.

Neapol sice vedla po zásahu Arkadiusze Milika, ale za domácí srovnal Jasmin Kurtič. Hosté tak promarnili šanci využít zaváhání vedoucího Juventusu a druhého Interu Milán, kteří oba v devátém kole remizovali. Neapol je se 17 body čtvrtá, o tři body za Bergamem. Juventus vede s 23 body, Inter má na kontě 22 bodů.

O rekordním vítězství Bergama rozhodl třemi góly, z toho dvěma z penalt, Luis Muriel. Dvě branky přidal Josip Iličič a o zbývající zásah se postaral Amad Traoré. Atalanta výhrou 7:1 vyrovnala své nejvyšší vítězství, kterým dosud byl triumf 7:1 nad Terstem z ročníku 1951/1952.

Na páté místo se posunul AS Řím díky vítězství 2:1 nad AC Milán. Po úvodním zásahu Edina Džeka sice hosté po pauze vyrovnali díky brance Thea Hernandeze, ale výhru domácím zajistil Nicolo Zaniolo a prodloužil krizi Rossoneri. Milánský celek ve dvou zápasech pod novým trenérem Stefanem Piolim získal jeden bod a z posledních šesti zápasů vyhrál jen jednou.

Boloňu poslal do vedení v 48. minutě Rodrigo Palacio. Sampdoria srovnala v 64. minutě krátce po Janktově odchodu ze hřiště zásluhou Manila Gabbiadiniho, ale výhru domácím zajistil v 78. minutě Mattia Bani. Boloňa, za kterou Krejčí odehrál celý zápas, je v tabulce desátá, hosté jsou poslední a od příček zajišťujících záchranu je dělí čtyři body.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Boloňa - Sampdoria Janov 2:1 (48. Palacio, 78. Bani - 64. Gabbiadini), Bergamo - Udine 7:1 (35. z pen., 48. a 74. z pen. Muriel, 21. a 43. Iličič, 52. Pasalič, 83. Traoré - 12. Okaka), FC Turín - Cagliari 1:1 (69. Zaza - 40. Nández), Spal Ferrara - Neapol 1:1 (16. Kurtič - 9. Milik), AS Řím - AC Milán 2:1 (38. Džeko, 58. Zaniolo - 55. Hernandez), Fiorentina - Lazio Řím 1:2 (28. Chiesa - 22. Correa, 89. Immobile).

před 15 minutami

V Brazílii obžalovali ze zabití 16 lidí kvůli důlnímu neštěstí z loňského ledna

Prokuratura brazilského státu Minas Gerais vznesla obžaloby proti 16 lidem, těžební společnosti Vale a německé firmě TÜV Süd v souvislosti s důlním neštěstím, které se stalo loni v lednu. Protržení odpadní nádrže v dole u města Brumadinho si zřejmě vyžádalo kolem 270 lidských životů.

Aktualizováno před 49 minutami

Čeljabinsk v KHL prohrál v Novosibirsku, české góly mu nestačily

Góly českých útočníků Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka neodvrátily v KHL porážku hokejistů Čeljabinsku. Traktor prohrál na ledě Novosibirsku 2:5, Hyka si vedle gólu připsal také asistenci u Sedlákovy branky.

Účastník nedělního Utkání hvězd Sedlák dal už 18 gólů a patří k nejlepším ligovým střelcům. Hyka se v ročníku trefil počtrnácté. Hosté díky českým hráčům smazali v druhé třetině dvoubrankové manko, ale Sibir si šesté vítězství v řadě vzít nenechal.

Brankář Kunlunu Šimon Hrubec zastavil 43 střel a pomohl čínskému celku k domácí výhře 4:2 nad Chabarovskem. Jako první ho překonal Hynek Zohorna, podruhé český gólman kapituloval až v závěrečné minutě při hře tří proti šesti. Na vítěznou branku Kunlunu přihrál obránce Andrej Šustr.

Ani moskevskému Spartaku branka českého hokejisty k úspěchu nepomohla, v Minsku hosté podlehli 3:4. Robin Hanzl poslal Spartak 18 sekund po zahájení druhé třetiny do vedení 2:1, další tři góly ale dali domácí hráči, kteří dokázali skórovat i v oslabení.

KHL:

Kunlun Red Star - Chabarovsk 4:2 (Šustr 0+1 - H. Zohorna 1+0), Novosibirsk - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0),

Ufa - Vladivostok 2:0, Nižněkamsk - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 3:1, CSKA Moskva - Petrohrad 3:2, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Jokerit Helsinky - Barys Nur-Sultan 1:5, Viťaz Podolsk - Omsk 1:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - HK Soči 1:2 v prodl.

Házenkáři Norska mají na ME na dosah postup do semifinále

Házenkáři Norska vyhráli na mistrovství Evropy i šestý zápas. Vicemistři světa, kteří dosud na turnaji ani jednou nezaváhali, porazili ve čtvrtfinálové skupině v Malmö Island 31:28 a o účast v semifinále mohou přijít už jen teoreticky. Druhou postupovou pozici drží Slovinsko, které přehrálo Portugalsko 29:24.

Norsko může získat jistotu místa v semifinále už dnes, pokud Maďarsko ve zbývajícím večerním duelu neporazí Švédsko. Domácí tým je zatím ve čtvrtfinálové skupině bez bodu.

Norští svěřenci trenéra Christiana Bergeho, které čeká na závěr čtvrtfinálové skupiny ve středu duel se Slovinskem, vyhráli nad Islandem první poločas o sedm branek. Soupeř dokázal po přestávce rozdíl ve skóre jen snížit. Nejlepším střelcem zápasu byl opět Sander Sagosen, který dal devět gólů.