Špatný start, pak povedený obrat. Verona s Barákem si zapsala další vítězství

21. 1. 2022 23:02
Fotbalisté Verony s Antonínem Barákem v sestavě otočili předehrávku 23. kola italské ligy s Boloňou a po vítězství 2:1 se posunuli s 33 body na deváté místo neúplné tabulky.
Antonín Barák se spoluhráči slaví branku v síti Neapole
Antonín Barák se spoluhráči slaví branku v síti Neapole | Foto: Reuters

Český reprezentační záložník, který odehrál celý zápas, vyšel po minulém hattricku do sítě Sassuola tentokrát střelecky naprázdno. Hellas vyhrál v Serii A podruhé za sebou, Boloňa utržila třetí porážku po sobě a je s 27 body třináctá.

Verona neměla dobrý vstup do utkání a už ve 14. minutě inkasovala po pohotové střele Orsoliniho. Italský záložník se prosadil ve svém čtvrtém zápase po sobě.

Domácí však ještě do přestávky srovnali krok, když se po centru Lazoviče trefil Caprari. Útočník Hellasu vstřelil svůj osmý gól v sezoně a má na kontě stejně branek jako Barák.

V úvodu druhé půle mohl po přihrávce českého záložníka dokonat obrat Simeone, ale vychytal ho brankář Skorupski. O třech bodech pro domácí rozhodl až pět minut před koncem střídající Kalinič, který se prosadil po jedenácti minutách na hřišti.

Verona bodovala v italské nejvyšší soutěži ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Bielefeld překvapil Frankfurt

Fotbalisté Bielefeldu překvapivě zvítězili v německé lize 2:0 ve Frankfurtu nad Mohanem. Eintracht porazili na jeho hřišti po 15 letech a před víkendovými zápasy 20. kola opustili 16. příčku znamenající účast v baráži.

Arminii nasměroval za nečekanou výhrou nad osmým týmem tabulky, kterou usiluje o účast v pohárech, rychlým gólem v 5. minutě Wimmer. Na 2:0 zvýšil po necelé půlhodině hry Schöpf, jenž poslal míč do sítě hrudí po Wimmerově efektním centru rabonou.

Bielefeld potvrdil dobrou aktuální formou a bodoval v pátém ligovém utkání po sobě, z toho třikrát vyhrál. Naopak Eintracht se ani v třetím zápase v novém roce vítězství nedočkal.