Real drží krok s Barcelonou. Po návratu zdolal v tréninkovém centru Eibar

Aktualizováno 14. 6. 2020 23:59
Fotbalisté Realu Madrid v prvním utkání po tříměsíční koronavirové pauze porazili v 28. kole španělské ligy 3:1 Eibar a udrželi na druhém místě kontakt s vedoucí Barcelonou, na kterou ztrácejí dva body. Lídr tabulky v sobotu ještě výrazněji vyhrál na Mallorce (4:0).
Sergio Ramos a Eden Hazard slaví gól Realu Madrid v zápase proti Eibaru.
Sergio Ramos a Eden Hazard slaví gól Realu Madrid v zápase proti Eibaru. | Foto: Reuters

Real kvůli rekonstrukci hlavního stadionu Santiaga Bernabéua dohrává sezonu na mnohem menším stadionu Alfréda di Stéfana v tréninkovém centru. V komorní kulise prázdného stadionu poslal favorita do vedení už ve 4. minutě německý reprezentant Toni Kroos pohotovou střelou z hranice pokutového území.

Po půlhodině hry předložil Eden Hazard míč před prázdnou branku Sergiu Ramosovi a kapitán Realu po sérii 16 gólů hlavou nebo z penalty po delší době skóroval v lize nohou ze hry. O sedm minut později přidal třetí branku brazilský obránce Marcelo a pokleknutím a zaťatou pěstí se přihlásil k hnutí Black Lives Matter.

Po přestávce Real sundal nohu z plynu, čehož v 60. minutě využil ke snížení Pedro Bigas. Eibar je v tabulce šestnáctý s dvoubodovým náskokem na pásmo sestupu.

Druhý madridský tým Atlético navázal v prvním duelu po restartu na dvě březnové remízy a hrál 1:1 v Bilbau. V tabulce zůstali svěřenci trenéra Diega Simeoneho šestí, bodově nastejno s pátým Getafe a čtvrtým San Sebastianem.

Před prázdnými tribunami stadionu San Mamés v Bilbau padly obě branky v rychlém sledu v závěru prvního poločasu. Athletic poslal do vedení v 37. minutě střelou vnějším nártem Iker Muniain, ale už v 39. minutě po průnikové přihrávce Kokeho srovnal Diego Costa. Brazilský rodák reprezentující Španělsko, jenž v této sezoně nehrál tři měsíce kvůli operaci vyhřezlé ploténky, se trefil poprvé od října.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Bilbao - Atlético Madrid 1:1 (37. Muniain - 39. Diego Costa), Real Madrid - Eibar 3:1 (4. Kroos, 30. Ramos, 37. Marcelo - 60. Bigas), San Sebastian - Pamplona 1:1 (61. Oyarzabal - 29. Adrián z pen.).