Atlético Madrid porazilo Betis 3:0, San Sebastián přišel o výhru v nastaveném čase

31. 10. 2021 18:40
Fotbalisté Atlética Madrid porazili ve 12. kole španělské nejvyšší soutěže Betis 3:0 a vystřídali jej na čtvrtém místě. Fotbalisté San Sebastianu přišli v 91. minutě o výhru nad Bilbaem a po remíze 1:1 vedou ligovou tabulku jen o bod před Realem a Sevillou.
Rodrigo De Paul (vlevo) a Luis Suárez z Atlétika si vzali do kleští Andrese Guardada z Betisu | Foto: Reuters

Svěřence trenéra Diega Simeoneho nasměroval k šestému vítězství v sezoně v 26. minutě Carrasco. Domácí pokračovali v aktivitě i ve druhé půli, a přestože trefa Hermosa z 50. minuty nebyla kvůli ofsajdu uznána, o třináct minut později získali dvoubrankový náskok po vlastním gólu Pezzelly. Zisk tří bodů pečetil v závěru střídající Joao Felix. Atlético neprohrálo ve španělské lize čtvrtý zápas po sobě, naopak Betis nenavázal na tři výhry.

Mallorca ztratila v závěru výhru na hřišti Cádizu a remizovala 1:1. Hosty sice dostal do vedení v první půli Baba, v 87. minutě však byl vyloučen po druhé žluté kartě Sedlar a ve třetí minutě nastaveného času potrestal Reinův faul z pokutového kopu Negredo. Mallorca remizovala v lize potřetí za sebou a je dvanáctá. Cádiz nevyhrál již sedmkrát a je sedmnáctý.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo: Cádiz - Mallorca 1:1 (90.+3 Negredo z pen. - 29. Baba), Atlético Madrid - Betis Sevilla 3:0 (26. Carrasco, 63. vlastní Pezzella, 80. Joao Felix), Getafe - Espaňol Barcelona 2:1 (31. a 56. Ünal - 38. Gómez), San Sebastian - Bilbao 1:1 (58. Isak z pen. - 90.+1 Muniain).

1. San Sebastian 12 7 4 1 17:10 25
2. Real Madrid 11 7 3 1 26:12 24
3. FC Sevilla 11 7 3 1 19:7 24
4. Atlético Madrid 11 6 4 1 18:10 22
5. Betis Sevilla 12 6 3 3 19:15 21
6. Vallecano 11 6 1 4 18:12 19
7. Pamplona 12 5 4 3 14:15 19
8. Bilbao 11 4 6 1 11:7 18