AS Řím prohrál v lize podruhé za sebou. V Benátkách inkasoval tři góly

7. 11. 2021 15:35
Fotbalisté AS Řím ztratili ve 12. kole italské ligy vedení na hřišti Benátek a prohráli 2:3. Rozhodující branku vstřelil v 74. minutě nigerijský útočník David Okereke. Svěřenci trenéra Josého Mourinha prohráli v Serii A podruhé za sebou.

Celkem zvítězili jen v jednom z posledních pěti ligových zápasů a vypadli z první čtveřice. Benátky se naopak dočkaly výhry po třech duelech mají tříbodový náskok na sestupové pozice.

Domácí šli do vedení už po třech minutách, kdy si na přímý kop naběhl Caldara, ale Římané na samém konci první půle výsledek otočili. Ve 43. minutě dorazil po závaru míč do brány uzbecký útočník Šomurodov, který vstřelil první gól v dresu římského klubu. V nastavení se Abraham postaral o to, že AS poprvé od únorového duelu s Udine měl v lize o poločasové přestávce na kontě dva góly.

I domácím se ale povedl obrat. Po hodině hry fauloval Ibaněz Caldaru a Aramu z penalty vyrovnal. V 74. minutě dostal další míč za obranu Okereke a vrátil Benátkám vedení.

Serie A:

Benátky - AS Řím 3:2 (3. Caldara, 65. Aramu z pen., 74. Okereke - 43. Šomurodov, 45.+2 Abraham),

15:00 Sampdoria Janov - Boloňa, Udine - Sassuolo,

18:00 Lazio Řím - Salernitana, Neapol - Hellas Verona,

20:45 AC Milán - Inter Milán.

1. Neapol 11 10 1 0 23:3 31
2. AC Milán 11 10 1 0 25:10 31
3. Inter Milán 11 7 3 1 28:12 24
4. Bergamo 12 6 4 2 22:15 22
5. AS Řím 12 6 1 5 21:15 19