Fotbalista Keita v Německu padělal řidičský průkaz a dostal pokutu přes deset milionů

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 11. 2017 20:50
Záložník Naby Keita z Lipska dostal od německých úřadů obří pokutu 415.000 eur (10,6 milionu korun). Dvakrát se v Německu pokusil získat řidičský průkaz s pomocí padělaného řidičského oprávnění z rodné Guineje.
Záložník bundesligového Lipska Naby Keita je v potížích kvůli padělání řidičského průkazu.
Záložník bundesligového Lipska Naby Keita je v potížích kvůli padělání řidičského průkazu. | Foto: Reuters

Berlín - Záložník bundesligového vicemistra Lipska Naby Keita dostal od německých úřadů obří pokutu 415.000 eur (10,6 milionu korun). Dvaadvacetiletý fotbalista byl podle listu Bild potrestán za to, že se dvakrát pokusil v Německu získat řidičský průkaz s pomocí padělaného řidičského oprávnění z rodné Guineje.

Pokuta byla vyměřena podle hráčova platu, který činí zhruba tři miliony eur za sezonu. Keita s trestem nesouhlasí a odvolal se proti němu. Případem se tak bude zabývat soud.

Keita přišel do Lipska loni ze Salcburku a zařadil se mezi klíčové hráče týmu. V minulé sezoně pomohl osmi góly a osmi asistencemi k senzačnímu druhému místu v německé lize. V létě se Lipsko dohodlo na jeho přestupu s Liverpoolem, který za něj zaplatí 48 milionů liber plus bonusy. Keita se do Anglie přesune po této sezoně.

Není prvním fotbalistou, který kvůli potížím s řidičským průkazem dostal vysokou pokutu. Německý reprezentant Marco Reus musel v roce 2014 zaplatit dokonce 540.000 eur za to, že jezdil několik let bez řidičského oprávnění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy